Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
𝐏𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫 𝐫𝐨𝐤𝐨𝐯𝐚𝐥 𝐬𝐨 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐨 𝐳𝐚́𝐜𝐡𝐫𝐚𝐧𝐞 𝐬𝐥𝐮𝐳̌𝐢𝐞𝐛 𝐯 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐞𝐣 𝐧𝐞𝐦𝐨𝐜𝐧𝐢𝐜𝐢, 𝐨𝐜̌𝐚𝐤𝐚́𝐯𝐚𝐣𝐮́ 𝐫𝐚́𝐳𝐧𝐞 𝐤𝐫𝐨𝐤𝐲

𝐏𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫 𝐫𝐨𝐤𝐨𝐯𝐚𝐥 𝐬𝐨 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐨 𝐳𝐚́𝐜𝐡𝐫𝐚𝐧𝐞 𝐬𝐥𝐮𝐳̌𝐢𝐞𝐛 𝐯 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐞𝐣 𝐧𝐞𝐦𝐨𝐜𝐧𝐢𝐜𝐢, 𝐨𝐜̌𝐚𝐤𝐚́𝐯𝐚𝐣𝐮́ 𝐫𝐚́𝐳𝐧𝐞 𝐤𝐫𝐨𝐤𝐲

  25.11.2022   |   Tlačové správy

Starostovia mikulášskeho okresu sa spájajú s primátorom Jánom Blcháčom, aby spoločne bojovali za záchranu Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu. Na pôde mestského úradu sa dnes stretli tri desiatky zástupcov liptovských samospráv a poslanci ŽSK z nášho okresu, pracovné stretnutie zvolali na základe nových informácií v súvislosti s Optimalizáciou siete nemocníc, podľa ktorej má byť Liptovská nemocnica preradená medzi nemocnice nižšej kategórie.

📌𝐏𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫𝐨𝐦 𝐚 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐨𝐦 𝐧𝐢𝐞 𝐣𝐞 𝐛𝐮𝐝𝐮́𝐜𝐧𝐨𝐬𝐭̌ 𝐦𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌𝐬𝐤𝐞𝐣 𝐧𝐞𝐦𝐨𝐜𝐧𝐢𝐞 𝐥̌𝐚𝐡𝐨𝐬𝐭𝐚𝐣𝐧𝐚́ 𝐚 𝐨𝐤𝐥𝐢𝐞𝐬̌𝐭𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐬𝐤𝐲𝐭𝐨𝐯𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐬𝐥𝐮𝐳̌𝐢𝐞𝐛 𝐯 𝟏𝟔𝟑 𝐫𝐨𝐜̌𝐧𝐞𝐣 𝐧𝐞𝐦𝐨𝐜𝐧𝐢𝐜𝐢 𝐨𝐝𝐦𝐢𝐞𝐭𝐚𝐣𝐮́. Nechcú byť len štatisti, ale majú záujem hľadať a prijímať rozhodnutia, ktoré budú smerovať k zachovaniu služieb minimálne v rozsahu, v akom fungujú v súčasnosti.
Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu poskytuje zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti Liptovského Mikuláša a Liptovského Hrádku, čo je približne 72.000 obyvateľov a zároveň všetkým návštevníkom nášho turisticky vyhľadávaného regiónu, ktorý ročne navštívi približne 750.000 ľudí.