Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
𝐏𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫 𝐚𝐣 𝐩𝐨𝐬𝐥𝐚𝐧𝐜𝐢 𝐯 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐨𝐦 𝐌𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌𝐢 𝐳𝐥𝐨𝐳̌𝐢𝐥𝐢 𝐬𝐥̌𝐮𝐛, 𝐦𝐨̂𝐳̌𝐮 𝐮𝐳̌ 𝐯𝐲𝐤𝐨𝐧𝐚́𝐯𝐚𝐭̌ 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐮 𝐟𝐮𝐧𝐤𝐜𝐢𝐮

𝐏𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫 𝐚𝐣 𝐩𝐨𝐬𝐥𝐚𝐧𝐜𝐢 𝐯 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐨𝐦 𝐌𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌𝐢 𝐳𝐥𝐨𝐳̌𝐢𝐥𝐢 𝐬𝐥̌𝐮𝐛, 𝐦𝐨̂𝐳̌𝐮 𝐮𝐳̌ 𝐯𝐲𝐤𝐨𝐧𝐚́𝐯𝐚𝐭̌ 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐮 𝐟𝐮𝐧𝐤𝐜𝐢𝐮

  18.11.2022   |   Tlačové správy

Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši zložili zvolení kandidáti sľub a prevzali si osvedčenia o zvolení. Tento akt ich oprávňuje vykonávať svoju funkciu. Slávnostným ustanovujúcim zastupiteľstvom sa v Liptovskom Mikuláši skončilo doterajšie štvorročné funkčné obdobie (2018 až 2022) a začína sa nové pre roky 2022 až 2026.
Do poslaneckých lavíc opäť zasadne 25 poslancov mestského zastupiteľstva. Komunálne voľby však priniesli Mikulášanom zmenu, v zastupiteľstve sa vymení šesť poslancov.
Prinášame vám zoznam poslancov nového mestského zastupiteľstva pre roky 2022 – 2026, ktorí zložili poslanecký sľub, z rokovania ustanovujúceho zastupiteľstva sa ospravedlnili dvaja zvolení kandidáti - Jaroslav Čefo a Vincent Kultan, ktorí zložia poslanecký sľub na nasledujúcom zasadnutí, na ktorom sa zúčastnia po prvý raz:
𝐒𝐭𝐚𝐫𝐞́ 𝐌𝐞𝐬𝐭𝐨: Matej Géci, Ľubomír Raši, Táňa Šufliarská.
V𝐫𝐛𝐢𝐜𝐚-𝐍𝐚́𝐛𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐞: Lucia Cukerová, Martin Lichardus, Tomáš Medveď, Miroslav Neset, Ján Smieško, Marta Voštináková, Andrea Žideková.
𝐏𝐨𝐝𝐛𝐫𝐞𝐳𝐢𝐧𝐲, 𝐕𝐢𝐭𝐚́𝐥𝐢𝐬̌𝐨𝐯𝐜𝐞, 𝐒𝐯𝐚̈𝐭𝐲́ 𝐒̌𝐭𝐞𝐟𝐚𝐧: Jaroslav Barok, Miroslav Boďa, Anna Dvorščáková, Michal Paška, Ľubica Staroňová, Rudolf Urbanovič.
𝐎𝐤𝐨𝐥𝐢𝐜̌𝐧𝐞́, 𝐒𝐭𝐨𝐬̌𝐢𝐜𝐞: Jaroslav Grešo.
𝐈𝐥̌𝐚𝐧𝐨𝐯𝐨, 𝐏𝐥𝐨𝐬̌𝐭𝐢́𝐧: Vladimír Kubo.
𝐃𝐞𝐦𝐚̈𝐧𝐨𝐯𝐚́, 𝐁𝐨𝐝𝐢𝐜𝐞: Lucia Záhorská.
𝐏𝐚𝐥𝐮́𝐝𝐳𝐤𝐚, 𝐀𝐧𝐝𝐢𝐜𝐞, 𝐁𝐞𝐧𝐢𝐜𝐞: Jozef Bobák, Tomáš Martaus, Marek Nemec.
𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐚́ 𝐎𝐧𝐝𝐫𝐚𝐬̌𝐨𝐯𝐚́: Ľuboš Trizna.
𝗦𝗹𝗮́𝘃𝗻𝗼𝘀𝘁𝗻𝘆́ 𝘀𝗹̌𝘂𝗯 𝘇𝗹𝗼𝘇̌𝗶𝗹 𝗮𝗷 𝗼𝗽𝗮̈𝘁𝗼𝘃𝗻𝗲 𝘇𝘃𝗼𝗹𝗲𝗻𝘆́ 𝗽𝗿𝗶𝗺𝗮́𝘁𝗼𝗿 𝗝𝗮́𝗻 𝗕𝗹𝗰𝗵𝗮́𝗰̌
V komunálnych voľbách 2022 si ľudia v Liptovskom Mikuláši zvolili za primátora Jána Blcháča. Vernosť mestu tak prisľúbil už v jeho štvrtom funkčnom období (predtým v rokoch 2006 – 2010, 2014 – 2018, 2018- 2022). V komunálnych voľbách 2022 získal 4587 platných hlasov (40,78 percenta).
„Ustanovujúce zastupiteľstvo je významný deň pre nás aj pre naše mesto, pretože dnešok už znamená záväzok. Prináša nám všetkým príležitosť naďalej skvalitňovať život v našom meste. Našou úlohou bude odteraz generovať výsledky, robiť rozhodnutia a riešiť konkrétne situácie. Cieľ je jednoduchý – robiť všetko pre ďalší rozvoj nášho mesta. Máme štyri roky na to, aby sme na sklonku funkčného obdobia mohli spokojne povedať, že sme urobili všetko pre lepší život v Liptovskom Mikuláši,“ prihovoril sa na slávnostnom zasadnutí.
Znovuzvolený mikulášsky primátor Ján Blcháč chce v nasledujúcich štyroch rokoch pokračovať v nastavených prioritách a trendoch z jeho predchádzajúcich volebných období. I keď mesto povedie staronový primátor, zmenili sa pomery v mestskom parlamente. Šéf radnice by mal po novom pracovať so zastupiteľstvom, v ktorom ho podporí nadpolovičná väčšina poslancov. Môžeme preto očakávať, že zelenú dostanú viaceré rozvojové projekty, ktoré zastupiteľstvo v doterajšom zložení blokovalo. Napríklad dlho očakávaný reštart obnovy ciest. Najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva sa bude konať 21. novembra.