Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Lyžovačka na Podbrezinách je predo dvermi

Lyžovačka na Podbrezinách je predo dvermi

  15.11.2022   |   Tlačové správy

Lyžiarska sezóna je predo dvermi. Pre Mikulášanov doslova. Primátor Ján Blcháč na svojom profile z denníka primátora avizoval, že lyžovačka na východnom svahu Hája na okraji Podbrezín bude reálna už túto zimu. 
 
𝐕𝐥𝐡𝐨𝐯𝐞𝐣 𝐬𝐫𝐝𝐜𝐨𝐯𝐤𝐚
Po sedemročnej odmlke sa znovu rozbehne 700 metrov dlhý lyžiarsky vlek. Pre väčšinu obyvateľov mesta to tak bude najbližšia možnosť lyžovačky od ich domovov. Partia nadšencov spolu s mestom, Združením športových klubov Jasná a Ski Teamom Vlha sa spojili, aby znovu oživili stredisko, ktoré patrilo medzi prvé v krajine s umelým zasnežovaním a na ktorom vyrastala od troch rokov Petra Vlhová. 
 
𝐕𝐥𝐞𝐤 𝐨𝐬𝐥𝐚𝐯𝐮𝐣𝐞 𝟑𝟎𝐭𝐤𝐮
Navyše, lyžiarsky vlek má tento rok okrúhle 30. výročie jeho inštalácie. Spoločnou víziou je, aby sa Háj stal športovým centrom s celoročným využitím. K tomuto chcú zainteresovaní nasmerovať aktivity v ďalších rokoch. „Mesto každoročne na Háji niečo vybuduje, spomeniem rekonštrukciu vojnového cintorína, realizáciu amfiteátra, detského ihriska. Postupne by mali pribudnúť trailové trasy, ďalšie chodníky pre bežkovanie či terénny beh. Na radnici vytvoríme pracovnú skupinu, ktorá bude aktivity pripravovať a koordinovať so všetkými participujúcimi,“ naznačil primátor Ján Blcháč. 
 
𝐏𝐫𝐚́𝐜𝐞 𝐬𝐚 𝐮𝐳̌ 𝐳𝐚𝐜̌𝐚𝐥𝐢
Spolupráca spočíva vo vyčistení svahu od náletových drevín, v revízii a oprave vleku, osvetlenia, zasnežovania, kúpu ratraku a čerpadla. So zasnežovaním svahu chcú začať do konca novembra, v prípade priazne počasia by lyžovanie spustili ešte pred Vianocami. Cenovo dostupný vlek s prevýšením vyše 100 metrov na svahu s miernym sklonom pre začiatočníkov aj skúsenejších lyžiarov by mal byť v prevádzke aspoň dva mesiace, k dispozícii bude aj večerné lyžovanie.