Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Spolupracujeme s prvým coworkingom na Liptove

Spolupracujeme s prvým coworkingom na Liptove

  17.10.2022   |   Tlačové správy

Podpisom memoranda o spolupráci dnes primátor Ján Blcháč oficiálne nadviazal partnerstvo s ambicióznymi mladými ľuďmi z Liptov Hub. Prvý coworking sídli priamo v historickom centre Liptovského Mikuláša. Stretávajú sa v ňom pracujúci na voľnej nohe alebo na diaľku, ktorí potrebujú priestor, kde by mohli rozvíjať svoje nápady, stretávať sa, spolupracovať a preklenúť tak priepasť medzi samostatnou prácou a interakciou na pracovisku.
 
Neprehliadnuteľný malý asistent, ktorý vás na fotografii určite zaujal najviac, je synom zakladateľa Liptov Hubu Petra Sedláka. Malé deti nie sú v coworkingovom centre ničím výnimočným, nájdete tam totiž viacero rodičov, ktorí majú počas práce svoje malé poklady pri sebe.
 
Z budovy pri polievkarni pracuje na diaľku napríklad zakladateľ softvérovej spoločnosti, ktorá vyvíjala programy na tvorbu satelitných snímok pre NASA. Stretli by ste sa tam s teoretickým fyzikom a pedagógom na vysokej škole, ktorý chce spopularizovať fyziku a svoje miesto na výkon povolania tam našla aj redaktorka amerických internetových novín, ktorá robí rozhovory so známymi ľuďmi na diaľku. Pre nemecký trh vypracováva projekty z centra na našom námestí aj konštruktér pozemných a inžinierskych stavieb a natrafíte tam aj na bezpečnostného a záťažového analytika, ktorý odtiaľ pracuje na skvalitňovaní IT systémov pre českú spoločnosť.