Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Jesenné upratovanie zjednodušia 𝐯𝐞𝐥̌𝐤𝐨𝐨𝐛𝐣𝐞𝐦𝐨𝐯𝐞́ 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐣𝐧𝐞𝐫𝐲

Jesenné upratovanie zjednodušia 𝐯𝐞𝐥̌𝐤𝐨𝐨𝐛𝐣𝐞𝐦𝐨𝐯𝐞́ 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐣𝐧𝐞𝐫𝐲

  10.10.2022   |   Tlačové správy

Chystáte sa na jeseň upratovať svoje pivnice a domácnosti? Nepotrebný objemný odpad napríklad starý nábytok, skrine, koberce, sedačky či okná a dvere, môžete vyhodiť do 21 veľkoobjemových kontajnerov, ktoré mesto poskytne obyvateľom bezplatne. Kontajnery radnica rozmiestni do všetkých mestských častí na celý týždeň od 10. do 17. októbra.
🪑Starý nábytok je pred vyhodením dôležité rozobrať na menšie časti, aby zaberal čo najmenej miesta. "Všetky stanovištia budeme monitorovať a kontajnery budeme priebežne vyprázdňovať. Odpad, ktorý obyvatelia nestihnú umiestniť do veľkoobjemového kontajnera, alebo ktorý nie je predmetom tohto zberu, môžu odviezť celoročne na zberné dvory,“ upozornila vedúca oddelenia životného prostredia a poľnohospodárstva Mária Lošonská. Zároveň vyzvala, aby Mikulášania po skončení jesenného upratovania nevozili odpad na miesta, kde boli predtým umiestnené kontajnery. Takto vyhodený odpad je čiernou skládkou, ktorej likvidáciu v konečnom dôsledku zaplatia všetci obyvatelia mesta.
🍂Počas jesenného upratovania sa môžu Mikulášania zbavovať aj konárov z údržby záhrad, ktoré však nesmú ukladať do veľkoobjemových kontajnerov, ale vedľa nich, nakoľko sú následne drvené a drevná štiepka zhodnocovaná pri údržbe verejnej zelene.
❌Kontajnery na objemný odpad neslúžia na zber starých pneumatík, autoplastov, stavebného odpadu, elektroodpadu, ani na odpad s výskytom nebezpečných látok.