Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Mestský úrad pracuje efektívne, potvrdzuje to certifikát

Mestský úrad pracuje efektívne, potvrdzuje to certifikát

  03.10.2022   |   Tlačové správy

Za napredovanie v kvalite a efektivite chodu Mestského úradu sme získali ako jedna z deviatich slovenských samospráv medzinárodne uznávaný titul Efektívny používateľ modelu CAF. Certifikát dnes prevzal primátor Ján Blcháč priamo z rúk predsedníčky Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR Kataríny Surmíkovej Tatranskej.
✅Hodnotili nás odborníci
Výsledky činnosti nášho mestského úradu hodnotili externí audítori na základe deviatich základných kritérií. Sledovali napríklad vedenie, víziu, stratégiu či ciele mesta. Hodnotili aj zlepšenie kvality poskytovaných služieb smerom ku klientom či podmienky zamestnancov. Pozreli sa aj na aktivity spoločenskej zodpovednosti, na to, ako mesto napreduje v napĺňaní cieľov v oblasti životného prostredia, zelenej dopravy a obnoviteľných zdrojov energie.
✅Nezaspíme na vavrínoch
Na všetkých dokumentoch môže radnica odteraz používať logo Efektívneho používateľa modelu CAF. "Tento certifikát sme získali na dva roky, neznamená to, že teraz môžeme poľaviť. Budeme pokračovať v napredovaní a zlepšovaní poskytovaných služieb voči všetkým stranám, ktorými nie sú len klienti. Mesto spolupracuje so štátom, ministerstvami, organizáciami, združeniami, je to široká oblasť, z ktorej každá časť si vyžaduje odbornosť aj modernizáciu. V tejto chvíli sme si potvrdili, že náš smer je správny,“ skonštatoval primátor Ján Blcháč.
✅ Model CAF je medzinárodne uznávaný nástroj komplexného manažérstva kvality vyvinutý verejným sektorom pre verejný sektor a špeciálne prispôsobený pre potreby organizácií verejnej správy. Hlavným cieľom národného projektu je, aby samospráva zvýšila svoju efektivitu, výkonnosť a kvalitu riadenia mestského úradu, zamerala sa na zjednodušenie kontaktu obyvateľov s úradom a umožnila svojim zamestnancom rozvíjať sa.