• New Zealand vs Fiji
  • New Zealand v Fiji
  • New Zealand Fiji
  • New Zealand vs Fiji
  • New Zealand v Fiji
  • New Zealand Fiji
  • New Zealand vs Fiji
  • New Zealand v Fiji
  • New Zealand Fiji
  • 𝐙𝐎𝐙𝐍𝐀𝐌 𝐙𝐀𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐎𝐕𝐀𝐍𝐘́𝐂𝐇 𝐊𝐀𝐍𝐃𝐈𝐃𝐀́𝐓𝐎𝐕 𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲 𝟐𝟎𝟐𝟐 | Liptovský Mikuláš | Mesto pre všetkých
    Liptovský Mikuáš
      Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
    𝐙𝐎𝐙𝐍𝐀𝐌 𝐙𝐀𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐎𝐕𝐀𝐍𝐘́𝐂𝐇 𝐊𝐀𝐍𝐃𝐈𝐃𝐀́𝐓𝐎𝐕 𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲 𝟐𝟎𝟐𝟐

    𝐙𝐎𝐙𝐍𝐀𝐌 𝐙𝐀𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐎𝐕𝐀𝐍𝐘́𝐂𝐇 𝐊𝐀𝐍𝐃𝐈𝐃𝐀́𝐓𝐎𝐕 𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲 𝟐𝟎𝟐𝟐

      13.09.2022   |   Tlačové správy

    𝐙𝐎𝐙𝐍𝐀𝐌 𝐙𝐀𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐎𝐕𝐀𝐍𝐘́𝐂𝐇 𝐊𝐀𝐍𝐃𝐈𝐃𝐀́𝐓𝐎𝐕

    𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲  𝐩𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫𝐚 𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐲́ 𝐌𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌
    𝐚 𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲 𝐝𝐨 𝐌𝐞𝐬𝐭𝐬𝐤𝐞́𝐡𝐨 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐭𝐞𝐥̌𝐬𝐭𝐯𝐚 𝐯 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐨𝐦 𝐌𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌𝐢
     
    Komunálne voľby, ktoré sa budú konať 29. októbra, sú prvý raz spojené s voľbami do vyšších územných celkov (VÚC). Voliči tak nebudú musieť chodiť k volebným urnám dvakrát. Voliť si budeme primátora a 25 mestských poslancov, ale aj predsedu samosprávneho kraja a krajských poslancov, všetkých na štyri roky. Spojené krajské a komunálne voľby sú novinkou, schválila ich ešte predchádzajúca vláda, aby sme nemuseli voliť tak často.
     
    𝐌𝐞𝐬𝐭𝐬𝐤𝐲́𝐜𝐡 𝐩𝐨𝐬𝐥𝐚𝐧𝐜𝐨𝐯 𝐛𝐮𝐝𝐞 𝟐𝟓
    V sobotu 29. októbra si v Liptovskom Mikuláši zvolíme primátora a 25 poslancov, vyberať budeme zo 4 kandidátov na primátora a 80 kandidátov na poslancov do 8 volebných obvodov. 
    ______________________________________________________
    𝐙𝐎𝐙𝐍𝐀𝐌 𝐙𝐀𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐎𝐕𝐀𝐍𝐘́𝐂𝐇 𝐊𝐀𝐍𝐃𝐈𝐃𝐀́𝐓𝐎𝐕
    𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲  𝐩𝐫𝐢𝐦𝐚́𝐭𝐨𝐫𝐚 𝐦𝐞𝐬𝐭𝐚 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐲́ 𝐌𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌
     
    Mesto Liptovský Mikuláš uverejňuje podľa  zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva zoznam kandidátov, zaregistrovaných 𝙥𝙧𝙚 𝙫𝙤𝙡̌𝙗𝙮 𝙥𝙧𝙞𝙢𝙖́𝙩𝙤𝙧𝙖 𝙢𝙚𝙨𝙩𝙖: 
     
    ➡️poradové číslo, meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, názov politickej strany. Kandidáti sa uvádzajú v abecednom poradí podľa priezviska.
     
    1. Ján Blcháč, Ing., PhD., 63 r., primátor, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    2. Lucia Cukerová, Ing., 45 r., ekonómka, nezávislá kandidátka
    3. Ján Laco, 40 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
    4. Tomáš Martaus, JUDr., 31 r., právnik, nezávislý kandidát
    _______________________________________________________________
     
    𝐙𝐎𝐙𝐍𝐀𝐌 𝐙𝐀𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐎𝐕𝐀𝐍𝐘́𝐂𝐇 𝐊𝐀𝐍𝐃𝐈𝐃𝐀́𝐓𝐎𝐕
    𝐩𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐥̌𝐛𝐲 𝐝𝐨 𝐌𝐞𝐬𝐭𝐬𝐤𝐞́𝐡𝐨 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐭𝐞𝐥̌𝐬𝐭𝐯𝐚 𝐯 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐨𝐦 𝐌𝐢𝐤𝐮𝐥𝐚́𝐬̌𝐢
     
    Mesto Liptovský Mikuláš uverejňuje podľa zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva zoznam kandidátov, zaregistrovaných 𝙥𝙧𝙚 𝙫𝙤𝙡̌𝙗𝙮 𝙙𝙤 𝙢𝙚𝙨𝙩𝙨𝙠𝙚́𝙝𝙤 𝙯𝙖𝙨𝙩𝙪𝙥𝙞𝙩𝙚𝙡̌𝙨𝙩𝙫𝙖 
    podľa jednotlivých volebných obvodov:
     
    ➡️poradové číslo, meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, názov politickej strany. Kandidáti sa uvádzajú v abecednom poradí podľa priezviska. 
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟏 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐞́ 𝐌𝐞𝐬𝐭𝐨
    Vo volebnom obvode sa volia 4 poslanci.
     
    1. Ján Blcháč, Ing., PhD., 63 r., primátor, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    2. Katarína Čápová, Mgr., 38 r., podnikateľka, nezávislá kandidátka
    3. Viliam Dolinský, 28 r., bezpečnostný expert, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    4. Oldřich Drahovzal, MUDr., 70 r., primár gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    5. Michaela Ďubeková, 42 r., koordinátorka jazykovej školy, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    6. Matej Géci, Ing., 37 r., generálny riaditeľ, nezávislý kandidát
    7. Rudolf Hoffmann, 69 r., podnikateľ, NÁRODNÁ KOALÍCIA/NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
    8. Roman Janči, PhDr., Bc., 52 r., vedúci oddelenia, nezávislý kandidát
    9. Martin Kögel, Ing., 48 r., ekonóm, NÁRODNÁ KOALÍCIA/NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
    10. Vincent Kultan, Mgr., 40 r., geofyzik, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    11. Milan Matula, 48 r., tréner, nezávislý kandidát
    12. Jarmila Mišurová, Mgr., 70 r., dôchodkyňa, Komunistická strana Slovenska 
    13. Boris Palovič, Bc., Ing., 44 r., osobný tréner, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    14. Ľubomír Raši, Ing., 41 r., pedagogický pracovník, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    15. Ivan Rusina, 55 r., kreatívny kuchár, nezávislý kandidát
    16. Táňa Šufliarská, Mgr., 46 r., lektorka, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟐 𝐕𝐫𝐛𝐢𝐜𝐚-𝐍𝐚́𝐛𝐫𝐞𝐳̌𝐢𝐞
    Vo volebnom obvode sa volí 7 poslancov.
     
    1. Marián Áč, Ing., PhD., genpor. v. v., 65 r., výsluhový dôchodca, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    2. Matej Blaňar, Ing., 33 r., manažér investičného nákupu, nezávislý kandidát
    3. Martin Cibák, 42 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
    4. Lucia Cukerová, Ing., 45 r., ekonómka, nezávislá kandidátka
    5. Vladimír Čonka, 57 r., SZČO, REPUBLIKA
    6. Peter Hyriak, Ing., 42 r., riaditeľ úradu práce, SME RODINA
    7. Renata Igľarová, 51 r., maklérka, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    8. Mária Kultanová, MUDr., 71 r., lekárka, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    9. Martin Lichardus, Ing. arch., 46 r., autorizovaný architekt, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    10. Tomáš Medveď, Ing., 37 r., marketingový manažér, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    11. Jaroslav Micenko, Mgr., 47 r., právnik, REPUBLIKA
    12. Miroslav Neset, Mgr., 55 r., záchranár, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    13. Andrej Ohraďan, Ing., 47 r., manažér súkromnej školy, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    14. Marcela Pavkovčeková, Mgr., 45 r., projektová manažérka regionálneho rozvoja, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    15. Ján Smieško, Mgr., 52 r., biochemik, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    16. Alžbeta Smiešna, MUDr., 71 r., lekárka, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    17. Ľubica Staroňová, Ing., 61 r., ekonómka obecného úradu, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    18. Rastislav Strcula, Ing., 57 r., SZČO, nezávislý kandidát
    19. Stanislav Švanda, Mgr., 48 r., podnikateľ, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    20. Ľubomír Švec, JUDr., 72 r., dôchodca, Slovenská národná strana
    21. Marta Voštináková, MUDr., 71 r., všeobecná lekárka pre dospelých, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    22. Peter Vrlík, 58 r., kultúrno-osvetový pracovník, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    23. Andrea Žideková, MUDr., 50 r., lekárka, SZČO, nezávislá kandidátka 
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟑 𝐏𝐨𝐝𝐛𝐫𝐞𝐳𝐢𝐧𝐲, 𝐕𝐢𝐭𝐚́𝐥𝐢𝐬̌𝐨𝐯𝐜𝐞,  𝐒𝐯𝐚̈𝐭𝐲́ 𝐒̌𝐭𝐞𝐟𝐚𝐧
    Vo volebnom obvode sa volí 7 poslancov.
     
    1. Jaroslav Barok, MUDr., 66 r., lekár, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    2. Miroslav Boďa, MUDr., 60 r., lekár – gynekológ, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    3. Peter Bonko, Bc., 31 r., technický manažér, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    4. Jaroslav Čefo, Ing., 56 r., riaditeľ hotelov, nezávislý kandidát
    5. Peter Čerstvík, Bc., 33 r., SZČO, nezávislý kandidát
    6. Anna Dvorščáková, Mgr., 49 r., riaditeľka školy, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    7. Ján Garaj, 61 r., výsluhový dôchodca, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    8. Jakub Haluška, Ing., 37 r., prijímací technik, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    9. Marián Juríček, 49 r., predajca, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    10. Lukáš Kelo, 30 r., skladník, REPUBLIKA
    11. Richard Kuna, 33 r., robotník, NÁRODNÁ KOALÍCIA/NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI
    12. Marek Masarik, Mgr., 28 r., kultúrny pracovník, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    13. Ladislav Pardel, Mgr., 61 r., štátny zamestnanec, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    14. Michal Paška, 36 r., redaktor, nezávislý kandidát
    15. Renata Perašínová, Bc., 52 r., podnikateľka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    16. Michal Pružinský, prof., Ing., CSc., 70 r., vysokoškolský učiteľ, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    17. Ľubica Staroňová, Mgr., 59 r., pôrodná asistentka, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    18. Rudolf Urbanovič, Ing., 62 r., zástupca primátora, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    19. Ľudovít Urbanovský, Ing., 62 r., podnikateľ, ŽIVOT - národná strana
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟒 𝐎𝐤𝐨𝐥𝐢𝐜̌𝐧𝐞́, 𝐒𝐭𝐨𝐬̌𝐢𝐜𝐞
    Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec.
     
    1. Jaroslav Grešo, 59 r., podnikateľ, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    2. Jozef Repaský, Ing., 64 r., prednosta okresného úradu, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟓 𝐈𝐥̌𝐚𝐧𝐨𝐯𝐨, 𝐏𝐥𝐨𝐬̌𝐭𝐢́𝐧
    Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec.
     
    1. Miroslav Burgel, 63 r., živnostník, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    2. Vladimír Kubo, 63 r., dôchodca, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟔 𝐃𝐞𝐦𝐚̈𝐧𝐨𝐯𝐚́, 𝐁𝐨𝐝𝐢𝐜𝐞
    Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec.
     
    1. Marta Jančušová, 70 r., predsedníčka dozornej rady, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    2. Lucia Záhorská, Ing., Mgr., 43 r., konateľka, nezávislá kandidátka 
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟕 𝐏𝐚𝐥𝐮́𝐝𝐳𝐤𝐚, 𝐀𝐧𝐝𝐢𝐜𝐞, 𝐁𝐞𝐧𝐢𝐜𝐞
    Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.
     
    1. Jozef Bobák, Ing., 64 r., včelár, nezávislý kandidát
    2. Jaroslav Čulík, 60 r., podnikateľ, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    3. Ivan Gajdár, 45 r., záchranár, nezávislý kandidát
    4. Dušan Grešo, Ing., 72 r., riaditeľ, nezávislý kandidát
    5. Lukáš Havlík, 23 r., administratívny pracovník, nezávislý kandidát
    6. Ľuboš Ladislav Kováč, Ing., et. Ing., 53 r., obchodný manažér, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA
    7. Michal Luníček, MUDr., 56 r., lekár, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    8. Tomáš Martaus, JUDr., 31 r., právnik, nezávislý kandidát
    9. Marek Nemec, Bc, 34 r., riaditeľ kultúrnej inštitúcie, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    10. Juraj Piatka, 30 r., živnostník, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    11. Ján Pleva, Bc., 48 r., profesionálny tréner ľadového hokeja, nezávislý kandidát
    12. Peter Poleč, 52 r., revízny technik, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
    13. Vladimír Sochor, 61 r., vedúci, SME RODINA
    14. Gabriela Tkáčová, Ing., 48 r., policajtka, nezávislá kandidátka
     
    𝐕𝐨𝐥𝐞𝐛𝐧𝐲́ 𝐨𝐛𝐯𝐨𝐝 𝐜̌. 𝟖 𝐋𝐢𝐩𝐭𝐨𝐯𝐬𝐤𝐚́ 𝐎𝐧𝐝𝐫𝐚𝐬̌𝐨𝐯𝐚́, 𝐑𝐚́𝐳𝐭𝐨𝐤𝐲
    Vo volebnom obvode sa volí 1 poslanec.
     
    1. Albín Gonšenica, Ing., 52 r., chemický inžinier, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana
    2. Ľuboš Trizna, 38 r., zástupca primátora, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia
     
    https://www.mikulas.sk/samosprava/volby_do_organov_samospravy_obci__volby_do_organov_samospravnych_krajov_2022/volby_do_organov_samospravy_obci_2022/