Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Atletický štadión už slúži verejnosti

Atletický štadión už slúži verejnosti

  09.09.2022   |   Tlačové správy

Atletika má v Liptovskom Mikuláši vyše storočnú tradíciu. Pre vysoký záujem o tento druh športu a úspechy, ktoré dosahujú mladí mikulášski atléti, inicioval úradujúci primátor Ján Blcháč so svojim tímom z mestského úradu vybudovanie tohto centrálneho športového štadióna, ktorý by zastrešoval väčšie množstvo disciplín v jednom objekte.
 
Doposiaľ boli totiž mladým atlétom k dispozícii len školské atletické dráhy, ktoré majú tréningový charakter. Tento ovál však spĺňa certifikované parametre na organizovanie podujatí Slovenského atletického zväzu (napr. Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov). Zároveň je jediný, ktorý je postavený pri centre voľného času CENTRUM VOĽNÉHO ČASU Liptovský Mikuláš a vedenie mesta ho odovzdalo do užívania celej širokej verejnosti, nie len športovým klubom, ako to býva v iných mestách na Slovensku.
 
Atletické sektory majú tartanový povrch a bežecká trať má tristo metrov, štyri dráhy a cieľovú rovinku so šiestimi dráhami. Na štadióne nájdete sektor pre skok do diaľky a trojskok. Výškarsky sektor je disponovaný tak, aby sa skokani nerozbiehali oproti slnku a dĺžka rozbežiska je variabilná, dá sa ešte predĺžiť odstránením obrubníka. V areáli sa nachádza aj plocha pre hod oštepom a kriketovou loptičkou, guliarsky sektor a sektor pre hod diskom.
Na spolufinancovaní sa s mestom podieľal aj Slovenský atletický zväz.