Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Letné kino zostavujeme pre náročného diváka

Letné kino zostavujeme pre náročného diváka

  04.07.2022   |   Tlačové správy

Aj toto leto sa záhrada mestského Múzea Janka Kráľa každú stredu zmení na obývačku. Nebude v nej chýbať prezentácia filmov letného kina, premietania odštartujú prvú júlovú stredu komédiou Najhorší človek na svete. Pre fajnšmekrov pripravilo mesto v komornej atmosfére múzejnej záhrady deväť filmov, kvalitný program môže narušiť len počasie. 
Filmy s titulkami
Každú snímku, ktorú budete sledovať z lavičky či deky na plátne múzejnej budovy, vyberajú tvorcovia programu s citom pre náročného diváka.  Aby však ulahodili aj návštevníkom, ktorí pri pozeraní filmu radi vypnú a nechcú sa zaťažovať náročným dejom, zaradia do skladby aj komerciu. „Všetky filmy púšťame v originálnom znení s titulkami aj v prípade, že na ne existuje dabing. Robíme to, aby mal divák odprezentovanú autentickú verziu s originálnymi zvukmi a hlasmi hercov,“ priblížil riaditeľ mestského Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši René Devečka, ktorý so svojím tímom zabezpečuje programovú skladbu letného kina. 
S vankúšom na karimatke
Aj keď sledovanie filmu pod hviezdami zahreje srdce, letné večery na Liptove bývajú chladné. Napriek tomu je o letné kino veľký záujem. Pravidelní návštevníci, ktorí už zažili desiatky predstavení, si na premietanie nosia teplo zo svojho domova. „Vyzbroja sa svetrami, donesú si karimatky a deky, poznám dokonca fajnšmekrov, ktorí si prinesú aj vankúše. Pri trhákoch zvyklo byť v našej záhrade na premietaní aj viac ako 200 návštevníkov, obsadili všetky stoličky, lavičky aj miesto na sedenie na zemi,“ priblížil riaditeľ Múzea Janka Kráľa Jaroslav Hric.
Romatnika pod hviezdami
Romantická atmosféra múzejnej záhrady ponúkne toto leto priestor pre drámu, krimi aj komédie. V prípade zlého počasia presunú organizátori z mesta premietanie na iný termín, zmenu programu sa dozviete na facebooku mesta – pred premietaním preto sledujte facebook.com/mestoLM.