• New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • Trojnásobná olympijská reprezentantka zveľaďuje Liptov | Liptovský Mikuláš | Mesto pre všetkých
  Liptovský Mikuáš
    Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
  Trojnásobná olympijská reprezentantka zveľaďuje Liptov

  Trojnásobná olympijská reprezentantka zveľaďuje Liptov

    27.06.2022   |   Tlačové správy

  Spoločne s Petrou Vlhovou, Jurajom Bačom či Michalom Martikánom je v Olympijskom klube Liptova aj Marcela Pavkovčeková. Dokonca je jeho podpredsedníčkou. Bývalá mikulášska biatlonistka naštartovala kariéru striebornou medailou na Majstrovstvách sveta juniorov, pred 20 rokmi dosiahla životný úspech, keď ako členka štafety na Zimných olympijských hrách v Salt Lake City skončila na piatom mieste. Trojnásobná olympijská reprezentantka dnes pracuje na pozícii koordinátorky a napomáha rozvoju regiónu Liptov.
   
  Náš klub patrí medzi najväčšie
  Olympijský klub Liptova je jeden z najväčších a najstarších na Slovensku. V tomto roku oslavuje 30. výročie založenia. „Pochváliť sa môžeme širokou základňou, ktorú tvorí 150 členov. Venujeme sa mnohým športovým a kultúrno-spoločenským aktivitám v oblasti šírenia olympijských myšlienok medzi deťmi, mládežou a dospelými v regióne. Našou pravidelnou akciou je napríklad Beh olympijského dňa, ktorý sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnil koncom júna na Námestí osloboditeľov,“ ozrejmila podpredsedníčka klubu Marcela Pavkovčeková.
   
  Mikuláš - liaheň športovcov
                  Športovkyňa telom aj dušou, bez dennodennej aktivity si svoj život nevie predstaviť. S láskou k pohybu sa vraj už narodila, vraví, že Mikulášania ju majú v krvi. „Žijeme v krásnom kraji, ktorý nám ponúka veľa možností na športové vyžitie. V týchto dňoch k tomu výrazne prispieva aj rozvinutá cykloinfraštruktúra. Svoju dcéru som odmala viedla k športu, k zjazdovému aj k bežeckému lyžovaniu, k plávaniu, k bicyklovaniu či k behu. V súčasnosti sa venuje kickboxu. Nezatracujem ani moderné športy, hlavne aby sa hýbala. Odporúčam všetkým rodičom, aby svoje ratolesti podporovali vo všetkých športových aktivitách, aby sa šport stal súčasťou ich bežného života.“
   
  Živé spomienky z olympiád
                  Mikulášanka reprezentovala Slovensko na troch olympiádach – V Nagane, v Salt Lake City a v Turíne. Jedinečné momenty, ktoré na týchto športových sviatkoch prežila, vidí stále živo a priala by ich všetkým športovcom. „Atmosféra japonského Nagana ma pred rokmi očarila, dodnes som nebola v čarovnejšej krajine. Bývali sme v kúpeľnom meste s krásnymi malými domčekmi. Vo vnútri každého z nich bol malý bazénik. Mohli sme si do ktoréhokoľvek vojsť, namočiť si nohy alebo sa okúpať a pokračovať ďalej. Ľudia tam boli veľmi úctiví a pohostinní. Jedlá, ktoré som ochutnala boli gurmánskym zážitkom,“ opísala.
   
  Zabezpečuje rozvoj regiónu
  Bývalá olympionička dnes pôsobí ako koordinátorka pre činnosť regionálneho rozvoja na Liptove. Pre samosprávy a široký verejný sektor pripravuje žiadosti pre poskytnutie nenávratných finančných prostriedkov. V Liptovskom Mikuláši pracovala na projektoch rekonštrukcií požiarnych zbrojníc, výstavby atletického štadióna či na dvojmiliónovom projekte zateplenia budovy mestského úradu.