Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Je to oficiálne: V celoslovenskej kampani ste obhájili striebro!

Je to oficiálne: V celoslovenskej kampani ste obhájili striebro!

  15.07.2021   |   Tlačové správy

Nabicyklovali ste za prácou 55 000 kilometrov!

Krásne vysvedčenie! Mikulášania pre svoje mesto získali druhé miesto v celoslovenskej kampani Do práce na bicykli 2021. Obhájili tak pozíciu z minulého roka, čo je naozaj skvelá vizitka pre našich obyvateľov. Pomyselné striebro totiž vybojovali v konkurencii až 91 samospráv.
❤ Za mesiac 55 tisíc kilometrov
Počas júnového trvania kampane Mikulášania najazdili vyše 55 tisíc kilometrov. Bicyklovalo celkovo 365 súťažiacich, ktorí reprezentovali 42 zamestnávateľov. „Mikulášania ani v tomto roku nezapreli športového a ekologického ducha a vďaka ich výkonom naše mesto ušetrilo takmer 15 ton oxidu uhličitého. Verím, že nám sa bude ďalej dariť zlepšovať infraštruktúru pre cyklistov, na čom už dlhodobo koncepčne pracujeme budovaním cyklochodníkov, cykloboxov, cykloodpočívadiel a ďalších,“ zhodnotil primátor Ján Blcháč. 
❤ Najviac kilometrov najazdil Matej Hrnčiar
Spomedzi jednotlivcov na bicykli zarezonovalo meno Matej Hrnčiar, ktorý v kampani najazdil 1524 kilometrov a stal sa najlepším z Liptovského Mikuláša. Absolvoval aj najviac jázd, bolo ich až 49. Ďalšie priečky obsadili ženy - Adriana Krúpová (1386 km) a Elena Ilavská (1308 km) z tímu Jahôdky. Práve ich tím suverénne najazdil v šiestom kalendárnom mesiaci až 3400 kilometrov, čo bolo zo všetkých mikulášskych tímov najviac. Mesto ocení aj tím CBA Verex sklad, ktorý absolvoval najviac jázd, a to 170. V kampani si spomedzi zamestnávateľov najlepšie počínala Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu, nasledovaná bola radničným tímom a družstvom ministerstva vnútra. „Pre všetkých jednotlivcov aj tímy na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách sme pripravili diplomy a rôzne odmeny,“ prezradil Gabriel Lengyel z mikulášskeho mestského úradu, spoluorganizátor za našu samosprávu. 
Zástupcovia organizátora súťaže (Ministerstvo dopravy a výstavby SR) ocenili aktívny prístup samospráv pri propagácii, vytváranie zázemia pre dochádzajúcich na bicykli, zlepšujúcu sa infraštruktúru a zvyšovanie povedomia o tejto ekologickej forme dopravy. 
Ďakujeme, že myslíte na svoje zdravie aj na životné prostredie.