Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Múzeum a informačné centrum otvorené, kino a plaváreň čakajú

Múzeum a informačné centrum otvorené, kino a plaváreň čakajú

  23.04.2021   |   Tlačové správy

Po niekoľkých mesiacoch opäť otvorilo návštevníkom svoje brány mestské Múzeum Janka Kráľa. V súčasnosti záujemcom ponúka výlučne individuálne prehliadky, absolvovať ich môžete len v rámci svojej rodinnej bubliny. Na prehliadku nie je potrebné vopred sa prihlásiť. Na návštevníkov čakajú viaceré novinky ako zrekonštruovaná multimediálna expozícia II. svetovej vojny alebo výstava papierových modelov najznámejších európskych architektonických pamiatok. Múzeum je verejnosti prístupné od 10.00 do 18.00 h počas celého týždňa.

Podporte Informačné centrum
Uvoľňovanie opatrení od 19. apríla umožnilo aj otvorenie prevádzky Informačného centra. Cestovný ruch je odvetvie, ktoré zasiahla kríza azda najviac. Nechajte si preto poradiť pri plánovaní dovolenky odborníkmi z radov infocentier. Nezabúdajme na to, že títo pracovníci sú srdciari a svoju prácu robia s láskou. Kúpou suveníru či lokálneho produktu podporíte nielen Informačné centrum, ale aj lokálnych dodávateľov. Nechajte sa posprevádzať a získajte overené informácie zdarma. Mikulášske Informačné centrum pre klientov poskytuje službu kopírovania, skenovania a tlače dokumentov, vybavuje inzerciu, zmenárenské služby, poistenie na hory, predaj cestovných a rybárskych lístkov, máp, kníh a suvenírov.
Plaváreň aj kino zatiaľ zatvorené
Krytá plaváreň aj Kino Nicolaus ostávajú naďalej zatvorené. Plaváreň zavrela plavcom svoje dvere ešte v polovici októbra, odvtedy jej protipandemické opatrenia nedovolili znovu otvoriť. V súčasnosti je z finančného hľadiska nerentabilné otvoriť ju. Kino Nicolaus odohralo posledné predstavenie 18. decembra. Do prvej fázy uvoľnenia sa kiná nedostali a v čase uzávierky časopisu nebol termín znovu otvorenia kín verejne známy. Podľa osobných odhadov riaditeľa Domu kultúru Reného Devečku pristúpia k otvoreniu kina najskôr v polovici mája, môže to byť ale aj neskôr.