Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien opäť spropaguje Liptov

Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien opäť spropaguje Liptov

  02.03.2021   |   Tlačové správy

Presne po piatich rokoch sa do strediska v Jasnej vracia počas prvého marcového víkendu Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien. Zatiaľ čo v roku 2016 privítalo podujatie približne 17 tisíc návštevníkov denne, tento raz vzhľadom k pandemickej situácii fanúšikovia nebudú môcť povzbudzovať najlepšie svetové lyžiarky priamo pri trati. Aj napriek tomu ide o obrovskú reklamu pre liptovský región po celom svete.

„Svetový pohár by mohol priniesť oživujúci impulz aj pre turizmus v našom regióne. Organizátori pripravili podujatie tak, aby ľudia spomínali nielen na jeho športovú, ale aj spoločenskú stránku. Navyše, horúcim želiezkom v ohni je aj naša rodáčka Petra Vlhová, ktorá je priebežnou líderkou tabuľky Svetového pohára, o to je to pre nás významnejšie,“ povedal šéf Oblastnej organizácie Region Liptov Ján Blcháč.
 
⛷ Svetový pohár v bubline
Organizáciu najväčšej športovej udalosti na Slovensku v roku 2021 komplikujú prísne bezpečnostné opatrenia v súvislosti s celosvetovou pandémiou. Vstup do Jasnej bude počas Svetového pohára regulovaný. Na dodržiavanie všetkých nariadení bude dozerať špeciálny covid manažér, ktorý celé mesiace sleduje situáciu so šírením koronavírusu.
 
⛷Zaplnené tribúny nahradí online štúdio 
Atmosféru zo zákulisia sprostredkujú organizátori s využitím moderných technológií a sociálnych sietí. Keďže nemôžu prísť fanúšikovia do areálu, bohatý program nájdu na webe a facebooku. „Dnešný svet moderných technológií nám umožňuje rôzne formy prezentácie, tak sme špeciálne pre naše preteky vymysleli unikátne Štúdio Jasná. Ide o denné polhodinové vysielanie bohaté na informácie a program na našich sociálnych sieťach a webovej stránke,“ vysvetlila PR manažérka Svetového pohára v Jasnej Michaela Grendelová.
 
⛷ Trate prispôsobili Vlhovej
Dĺžku trate konzultovali organizátori s Liviom Magonim, trénerom Liptáčky Petry Vlhovej, aby čo najviac vyťažila z výhody domáceho prostredia. „Štarty oboch tratí sú profilované tak, že nie sú vo vrstevnici, ale sú umiestnené na šikmo. Trate sme sa snažili urobiť čo najdlhšie. A to by malo vyhovovať aj Petre Vlhovej,“ prezradil veliteľ súťažnej trate Svetového pohára v Jasnej Matej Kupčo s tým, že na svahu musia vytvoriť rovnaké podmienky pre všetky pretekárky.
 
❄Informácie k obmedzeniam počas pretekov Svetového pohára 2021 v Jasnej
 
❄Preteky svetového pohára budú kvôli súčasným protipandemickým opatreniam bez divákov.
❄Od 1.do 7. marca bude platiť zákaz vjazdu vozidiel od záchytného parkoviska Lúčky. Vjazd organizátor umožní len ubytovaným hosťom, obyvateľom obce Demänovská Dolina, majiteľom nehnuteľností a účastníkom pretekov.
❄Od 4. marca od 18.00 hod. do 7. marca sa zákaz vjazdu presunie už od záchytného parkoviska v ústí doliny pri Pavčinej Lehote. Ďalej sa dostanú ľudia už len peši, mimo výnimiek uvedených vyššie.
❄Organizátor požiadal ľudí, aby sa nesnažili dostať do blízkosti zjazdových tratí, na ktorých sa budú preteky konať. Nebude to možné z dôvodu maximálnej bezpečnosti pretekárov a ich tímov. Priamo do priestoru zjazdových tratí sa dostanú ľudia len s akreditáciou.
Infolinka na organizátorov: 0850 122 155.