Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
COVID-19: Od pondelka otvorí mesto Liptovský Mikuláš všetky materské školy a prvé stupne základných škôl

COVID-19: Od pondelka otvorí mesto Liptovský Mikuláš všetky materské školy a prvé stupne základných škôl

  04.02.2021   |   Tlačové správy

Po niekoľkomesačnej pandemickej prestávke otvorí mesto Liptovský Mikuláš v pondelok 8. februára brány jedenástich materských škôl, do lavíc sa vrátia aj žiaci 1. stupňa šiestich základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Do školských areálov sa tak vráti 1080 žiakov a 907 škôlkarov. 
Pre rodičov a zamestnancov týchto škôl už pripravuje radnica na sobotu 6. februára štyri odberné miesta pre získanie testov, ktorými sa budú preukazovať pri vstupe do škôl a škôlok. „Tieto štyri odberné miesta budú vytvorené výlučne pre účely testovania rodičov žiakov z 1. stupňa základných škôl, rodičov detí z materských škôl a zamestnancov týchto zariadení. Odberové tímy budú mať zoznamy, podľa ktorých budú testovať, aby sme ich nezahltili inými obyvateľmi, ktorí sa nepotrebujú dať testovať z dôvodu návratu detí do škôl,“ vysvetlil zástupca primátora mesta Liptovský Mikuláš Rudolf Urbanovič a upresnil, že rodičov budú o príslušnom odbernom mieste, do ktorého budú zaradení, informovať pedagogickí zamestnanci. Zoznam odberných miest aj časy odberov zverejnia materské a základné školy aj na svojich webových sídlach.
So spustením prezenčnej výučby súvisí aj doprava žiakov a zamestnancov do škôl. Krízový štáb mesta Liptovský Mikuláš dnes preto rozhodol aj o zrušení prázdninového režimu v mestskej autobusovej doprave a od 8. februára začne opäť platiť cestovný poriadok bez obmedzení.