Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
COVID-19: Okres Liptovský Mikuláš nepatrí do červenej zóny, druhé kolo preto nie je povinné

COVID-19: Okres Liptovský Mikuláš nepatrí do červenej zóny, druhé kolo preto nie je povinné

  29.01.2021   |   Tlačové správy

Okres Liptovský Mikuláš nepatrí do červenej zóny, druhé kolo preto nie je povinné a potvrdenie o jeho absolvovaní nepotrebujete.
Ministerstvo zdravotníctva dnes večer avizovalo upravené výsledky z minulotýždňového skríningu. Okres Liptovský Mikuláš, ktorý pôvodne premiér Matovič prezentoval ako červený s percentom pozitivity 1,14, upravili na mape na skutočných 0,9 percent. Druhé kolo skríningu preto v okrese, a teda ani meste Liptovský Mikuláš povinné nie je. Napriek tomu zajtra mesto Liptovský Mikuláš otvorí všetky plánované odberné miesta  a nedeľné testovanie zváži podľa zajtrajšej účasti.
"Na jednej strane som veľmi nahnevaný na predstaviteľov vlády, že si z nás robia trhací kalendár, najskôr nás zaradia do červenej zóny a nechajú nás trápiť sa s prípravami testovania a večer pred spustením celej akcie, keď už máme nakúpený materiál, ťažko zohnaných zdravotníkov, zazmluvnený personál a dokonca otestované odberové tímy, oznámia nám, že testovať nemusíme a priepustka na slobodu nie je potrebná. Na druhej strane, som rád, že sme sa dovolali pravdy a bolo vypočuté naše volanie po zverejnení pravdivých čísiel. Napriek tomu zajtra už testovanie spustiť kvôli ľuďom musíme, nenecháme ich chodiť k zatvoreným odberovým miestam kvôli zmätkovaniu tejto vlády a na základe zajtrajšej účasti zvážime, či necháme odberné miesta otvorené aj v nedeľu. Len pevne verím, že nám tento prešľap vlády štát preplatí a pripravené testovanie nebude musieť financovať mesto,"oznámil verejnosti primátor Ján Blcháč cez sociálnu sieť.