Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
C⭕VID-19: Testovanie sa rozbehne už ráno od 8.00 h

C⭕VID-19: Testovanie sa rozbehne už ráno od 8.00 h

  22.01.2021   |   Tlačové správy

Na víkendové celoplošné testovanie je už pripravených všetkých 15 odberných miest. Tímy sú zostavené zo zdravotníkov, administratívnych pracovníkov a príslušníkov OS SR.  S odbermi sa začne o 8.00 hod, testovacie miestnosti sa budú zatvárať o 20.00 hod. Posledný odber zrealizujú zdravotníci o 19.30 hod.
Na zabezpečení odberných miest robili desiatky zamestnancov z mestského úradu. Krízový štáb vytypoval lokality, kde by sa mali odberné miesta v Liptovskom Mikuláši nachádzať a podľa predpokladaného počtu záujemcov o testovanie rozhodla samospráva o celovíkendovom dvanásťhodinovom testovaní.
 
"Len pod pojmom samotného zabezpečenia odberných miest sa skrýva množstvo mravenčej práce, za zostavením odberových tímov je kolos nepredstaviteľnej administratívy a to je samotné testovanie ešte len pred nami. Prajme si čo najlepšie čísla zo zajtrajšieho testovania a verme, že toto je skutočne naposledy. A ešte prosím, buďme voči testovacím tímom ohľaduplní a zhovievaví... Testovanie síce zajtra len začína, ľudia v tímoch však už majú za sebou kopu práce a pred sebou ešte množstvo povinností," vyjadril sa primátor  na svojom facebookovom profile "Ján Blcháč - z denníka primátora".  
 
Odporúčanie krízového štábu pre účasť obyvateľov na testovaní je v abecednom poradí, v sobotu by sa mali pred odbernými miestami sústrediť Mikulášania so začiatočným písmenom priezviska A až K, v nedeľu L až Ž. Toto odporúčanie neplatí pre odberné miesto v Iľanove, kde bude testovanie prebiehať len zajtra ani pre odberné miesto v Demänovej, kde sa bude testovať len v nedeľu.
 
ZOZNAM ODBERNÝCH MIEST COVID-19 
pre víkend 23. a 24. januára 2021:
👉Dom kultúry na ulici Hollého v Starom meste 
1 odberné miesto
👉Vojenské zdravotné sklady na Tehelnej ulici v Lipt. Ondrašovej 
 2 odberné miesta
👉Slovenský Červený kríž, územný spolok Liptov na Kuzmányho ulici
2 odberné miesta
👉Základná škola Janka Kráľa na Podbrezinách 
3 odberné miesta
👉Základná škola Okoličianska v Okoličnom 
1 odberné miesto
👉Základná škola Márie Rázusovej Martákovej na Nábreží 
2 odberné miesta
👉Základná škola na Demänovskej ceste v Palúdzke  
2 odberné miesta
👉Kultúrny dom v Iľanove: 
POZOR, testuje sa len v sobotu 23. januára 
1 odberné miesto
👉Kultúrny dom v Demänovej
POZOR, testuje sa len v nedeľu 24. januára 
1 odberné miesto