Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
C⭕️VID-19: Bez certifikátu nebudete môcť ísť do práce ani do prírody, využite priebežné testovanie v už existujúcich mobilných odberových miestach❗️

C⭕️VID-19: Bez certifikátu nebudete môcť ísť do práce ani do prírody, využite priebežné testovanie v už existujúcich mobilných odberových miestach❗️

  18.01.2021   |   Tlačové správy

Na základe rozhodnutia vlády sa dnes odštartovalo kontinuálne plošné testovanie na COVID-19, ktoré sa koná od dnes pod názvom Zachráňme spolu životy. 
 
Od 27. januára sa do zamestnania, prírody (či za ďalšími výnimkami z lockdownu) budete môcť dostať s certifikátom s negatívnym výsledkom antigénového testu z ohláseného plošného testovania. 
 
Certifikát platný pre akciu Zachráňme spolu životy môžete získať od dnes na mobilných odberných miestach alebo cez víkend 23. a 24. januára na dočasných odberných miestach.
 
Dočasné odberné miesta na avizované plošné testovanie COVID-19 začne zriaďovať v priebehu tohto týždňa mesto Liptovský Mikuláš pre víkend 23. a 24. januára, bližšie informácie o dočasných testovacích miestach zverejníme po ich vytypovaní.
 
❗️Aby sa znížil nápor na plánované víkendové plošné testovanie, odporúčame vám ísť sa otestovať už v priebehu tohto týždňa na existujúce mobilné odberné miesta. Súčasne vám odporúčame preveriť si možnosť otestovať sa tiež u svojho zamestnávateľa.
 
Existujúce mobilné odberné miesta, kde získate certifikát platný pre ohlásené plošné testovanie:
 
Liptovská nemocnica s poliklinikou, parkovisko pri chirurgickom pavilóne: 
pondelok – piatok, od 08:00 h do 12:00 h
 
Slovenský Červený kríž, územný spolok Liptov, Kuzmányho 918/15:
pondelok – sobota, od 07:30 h do 15:00 h
 
Vojenské zdravotné sklady - Lipt. Ondrašová (Mútnik), Tehelná ulica:
pondelok – piatok, od 10:00 h do 18:00 h
 
Demänovská cesta 296, odstavné parkovisko nad Demänovou, prevádzkovateľ Bonum Salutem (rezervačný systém, potrebné sa objednať):
pondelok – piatok, od 10:00 h do 18:00 h