Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Sviatky môžu stráviť seniori z domova v kruhu najbližších

Sviatky môžu stráviť seniori z domova v kruhu najbližších

  22.12.2020   |   Tlačové správy

Mestské zariadenie pre seniorov ponúka svojim klientom možnosť stráviť najkrajšie sviatky v roku so svojimi blízkymi. Seniori boli izolovaní niekoľko mesiacov a zo 44 klientov prejavilo záujem stráviť sviatky mimo mestského zariadenia pre seniorov 12 klientov. Desiatim sa nahlásili príbuzní na návštevu priamo do zariadenia.

„Celý rok boli kvôli koronavírusu rodiny so svojimi starkými z nášho domova veľmi málo. Často sa kontaktovali len cez mobil. Preto sme pred sviatkami vytvorili možnosť, aby si ich mohli na niekoľko dní zobrať do svojich príbytkov,“ uviedla Zuzana Šlauková, riaditeľka Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš, ktoré sídli v Palúdzke. 
Z dôvodu dodržania protiepidemiologických a hygienických opatrení odporúča vedenie zariadenia zobrať si seniorov do rodiny na 3 až 10 dní. „Nebránime sa aj dlhšiemu pobytu mimo nášho zariadenia, záleží to na  dohode s rodinnými príslušníkmi,“ priblížila riaditeľka. Po návrate do domova absolvujú klienti antigénové testy, prípadne sa testom preukážu. V zariadení budú testovať školeným personálom.