Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Do Mikuláša mieri festival pouličného jedla

Do Mikuláša mieri festival pouličného jedla

  18.08.2020   |   Tlačové správy

O tom, kam smeruje moderná gastronomická scéna, ale aj o tom, ako sa dá variť v pojazdných kuchyniach kvalitne a chutne, nás príde do Mikuláša presvedčiť festival pouličného jedla Fest Street Food. V rámci Mikulášskeho leta sa táto akcia uskutoční na Námestí osloboditeľov od 21. do 23. augusta.
Netradičná gastronómia
Festival je určený pre všetkých gurmánov, ktorých v centre mesta privíta zóna plná dobrého jedla. „Pre najmenších sme pripravili sladké dobroty a dospelí môžu ochutnať špeciality slovenskej a zahraničnej kuchyne. Cieľom festivalu je pripraviť pred očami návštevníkov kvalitné jedlo v rôznych štýlových stánkoch a foodtruckoch. Budú mať možnosť ochutnať tradičné slovenské jedlá netradičným spôsobom,“ uviedla organizátorka podujatia Lenka Konduliaková.
V Liptovskom Mikuláši pôjde o prvú akciu takéhoto druhu. „Mali sme od Mikulášanov dopyt po takomto podujatí, preto sme privítali ponuku urobiť festival jedla aj u nás. V prípade, že bude úspešný, uvítame, ak sa stane tradíciou,“ povedala šéfka marketingu z mestského úradu Soňa Višňovská.
Slovenské buchty aj mexická kuchyňa
Festival bude ukážkou modernej gastronómie. Jeho koncept je rozšírený a obľúbený po celom svete. „Ide tiež o stretnutie predajcov streetfoodovej komunity, ktorá sa na Slovensku vytvára. V Mikuláši budete môcť ochutnať jedlá od približne 11 predajcov z celého Slovenska,“ prezradila Konduliaková.
Okrem slovenských dobrôt ako sú buchty a langoše si návštevníci pochutnajú na čínskej, španielskej, mexickej, thajskej či americkej kuchyni. „Myslíme tiež na celiatikov, pre ktorých sme nachystali vozík s jedlami bez lepku. Nebudú chýbať miešané nápoje, dobrá káva a kvalitné vína,“ poznamenala organizátorka.
Celým augustovým víkendom vás bude sprevádzať moderátor, ktorý bude pre ľudí pripravovať rôzne súťaže. Vďaka nim bude možnosť ochutnávky v prevádzkach zadarmo. Festival potrvá v piatok a v sobotu od 11:00 do 22:00 hod. a v nedeľu do 20:00 hod.