Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
August v meste rozihrá všetky zmysly

August v meste rozihrá všetky zmysly

  31.07.2020   |   Tlačové správy

Druhý prázdninový mesiac poskytne Mikulášanom aj návštevníkom široké spektrum podujatí a aj niekoľko noviniek. V žičlivej atmosfére sa môžete tešiť na približne štyri desiatky akcií, ktoré oživia centrum nášho okresného mesta.
Začiatok augusta bude patriť pokračovaniu Mikulášskeho jazzového festivalu, v rámci ktorého sa predstavia interpreti z Maďarska, z Česka, z Poľska a z domácej scény. Aj v auguste každú stredu pokračuje tematické hudobné popoludnie s názvom Posedenie pri gramofóne a stredajšie večery patria Letnému kinu v záhrade Múzea Janka Kráľa. Letné kino ponúka atraktívne tituly Joker, Dovidenia tam hore, Jan Palach či Vlastníci. V piatky sa bude pri fontáne konať zábavno – náučný cyklus pre malých a veľkých s názvom Kúzelná fyzika. Nebudú chýbať programy v podaní míma Miroslava Kasprzyka, ktorý nimi bude pozývať na piatkové večerné podujatia.
Veľavravné ticho má už 60 rokov
Prvá a tretia augustová nedeľa bude patriť na Námestí osloboditeľov rozprávkam. Divadlo Portál z Prešova predstaví príbeh O troch grošoch, 16. augusta Divadlo na hojdačke zo Žiliny odohrá rozprávku popretkávanú vtipnými pesničkami Sofia z predmestia. Na centrálnom námestí oslávia 14. augusta okrúhle 60. výročie pantomímy festivalom PAN v podaní slovenských mímov Adriána Ohrádku, Vladimíra Kulíška, Adriána Kobetiča a Miroslava Kasprzyka.
Z každého rožku trošku
Tradičné podujatie, ktoré spája rôzne náboženstvá, kultúry a myšlienky Mosty Gesharim sa uskutoční v synagóge 18. augusta o 19:30 h. Jednou z noviniek tohtoročnej letnej sezóny v Liptovskom Mikuláši je Fest Street Food. Cieľom podujatia je dostať do Mikuláša celosvetový trend pouličného jedla, teda street food. Zámerom je rozšíriť gastronomický rozhľad pri výbere zo slovenských a zahraničných špecialít. Gastronomický zážitok dotvorí príjemná hudba. Akcia sa uskutoční od 21. do 23. augusta.
Záver leta bude 28. augusta patriť Rozlúčke s prázdninami v padaní Norberta Pompu so skupinou a Duchoňovcom. Mikulášske leto uzavrie 29. augusta o 20:30 hod. deviaty ročník tradičného večerného behu mestom Night Run.