Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Štadión bude mať novú fasádu

Štadión bude mať novú fasádu

  28.07.2020   |   Tlačové správy

Čoskoro by sa mali začať ďalšie práce na rekonštrukcii zimného štadióna. Mesto sa chystá obaliť ho do novej fasády, ktorá bude estetickejšia a ušetrí peniaze na úspore energie.
„V rámci rekonštrukcie bude prebiehať aj úprava južnej, východnej a západnej fasády zimného štadióna. Tvoriť ju budú sendvičové panely, ktoré majú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti a zároveň vďaka ich farebnej variabilite pohľadovej úpravy plechu bude fasáda pôsobiť hravejším dojmom,“ priblížil vedúci odboru výstavby mestského úradu Matej Petran.
Okrem fasády by sa v rámci tejto etapy obnovy štadióna mala dokončiť rozcvičovňa, kancelárie pre administratívu zimného štadióna a pre analýzu zápasov. Zhotoviteľ následne pristúpi k rekonštrukcii vodomernej šachty, nainštaluje systém odvlhčenia priestoru nad ľadovou plochou a namontuje potrebnú technickú infraštruktúru. „Chystáme sa tiež na inštaláciu moderného multimediálneho zariadenia, ktorý bude prenášať obraz a zvuk pre skvalitnenie diváckeho zážitku zo športového podujatia,“ zhrnul Matej Petran.
Peniaze na túto etapu rekonštrukcie získalo mesto vo forme dotácie od Ministerstva financií SR vo výške milión eur.