Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Otvorenie letnej sezóny: Liptov má ambíciu stať sa najsilnejším e-bike regiónom

Otvorenie letnej sezóny: Liptov má ambíciu stať sa najsilnejším e-bike regiónom

  06.06.2020   |   Tlačové správy

Dnes v Areáli vodného slalomu symbolicky otvorili letnú sezónu v regióne. Reštart cestovného ruchu Liptáci zobrali doslova a šliapli poriadne do pedálov. Odhodlali sa zbúrať mýty, že Liptov nie je cyklistický región. Hornatý Liptov má silný potenciál pre elektrobicykle, ktorý sa rozhodla Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov pretaviť do vytvorenia najsilnejšieho e-bike regiónu na Slovensku. Toto leto sprístupní 16 nových elektro nabíjacích staníc naprieč celým Liptovom, z ktorých už 10 odovzdala do užívania. Navyše, po 83 dňoch nečinnosti v tento deň otvorili svoje brány tunajšie akvaparky - liptovskomikulášska Tatralandia a Bešeňová. Leto tak dostalo zelenú.

„Na Liptove máme radi výzvy. Keď sa už do niečoho pustíme, chceme vytvoriť skutočne dobrý produkt pre našich návštevníkov, ale aj pre domácich. Náš nový cieľ je Liptov e-bike región. V tomto duchu otvárame symbolicky aj našu letnú sezónu. Samozrejme, že nebude len o cyklistike, lebo pestrá, komplexná a pravdaže aj bezpečná ponuka Liptova je kľúčový tromf, ktorý náš región má a ktorým chce opäť presvedčiť návštevníkov pre výber dovolenky či výletu práve na Liptove. Dovolenka na Slovensku je v týchto časoch skutočne dobrá voľba. Preto verím, že nás Slováci podporia a prídu do nášho regiónu napríklad aj za cyklistikou. Investovali sme do nabíjacích staníc, zároveň rozbiehame spoluprácu s e-bike požičovňami na Liptove," povedal predseda predstavenstva oblastnej organizácie Ján Blcháč.
Liptov má viac ako 800 kilometrov značených cyklotrás, veľká časť trás je v horskom teréne. Častokrát je nutné absolvovať náročnejšie stúpania a preto môže práve e-bike, teda bicykel s elektrickou podporou významne napomôcť k pohodovej jazde. Zásluhou e-biku si jazdu užijú nielen športovo naladení ľudia, ale aj rekreační cyklisti. Nejde však v žiadnom prípade len o vysedávanie s nohami na pedáloch, ale o príjemný športový zážitok, pre ktorý treba čosi urobiť. Nové e-bike nabíjacie stanice už majú inštalované v Liptovskej Osade, na Malinnom Brde, v Lúčkach, v Bobrovníku, v Malatínach, v Bobroveckej doline, pri Tatralandii či v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku. Ďalších šesť nabíjačiek ešte na Liptove pribudne v druhej polovici leta 2020.