Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Dobrovoľní hasiči dostali cisternu, mesto im postaví aj garáž

Dobrovoľní hasiči dostali cisternu, mesto im postaví aj garáž

  28.05.2020   |   Tlačové správy

Do jesene vyrastie pri hasičskej stanici v Liptovskej Ondrašovej nová prístavba. Základný kameň jej výstavby dnes poklepali hasičskými sekerkami zástupcovia radnice, dobrovoľných hasičov a zhotoviteľa.
 
Prístavba bude slúžiť na garážovanie hasičskej cisterny a hasiacej techniky. Hotová by mala byť do jesene. Obnova bude stáť 121-tisíc eur, z toho 30-tisíc radnica získala z ministerstva vnútra. „Prístavba garáže k požiarnej zbrojnici bude realizovaná najmä kvôli potrebe uparkovať hasičskú techniku - Tatra 815 a IVECO Daily tak, aby sa zamedzilo  negatívnym vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok na daných vozidlách,“ priblížil Matej Petran z mikulášskej radnice. Do novej garáže budú môcť dobrovoľní hasiči zaparkovať cisternu s objemom osemtisíc litrov. Kľúče od nej dnes hasičom do rúk odovzdal primátor Ján Blcháč.
„Naši dobrovoľní hasiči sú v samotných zásahoch veľmi aktívni, potrebujeme ich a oni potrebovali lepšiu techniku aj podmienky pre jej uskladnenie. Teraz dostali cisternové hasičské vozidlo a do jesene im pristavíme garáž, takže už nebudú musieť mať starosť s poriadnym zámemím a my sa ďalej budeme spoliehať na ich činnosť, ktorú doposiaľ robili veľmi zodpovedne a kvalitne,“ konštatoval primátor Ján Blcháč.
 
Tajomník Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Liptovskom Mikuláši Patrik Ferianc upozornil, že skĺbiť potreby hasičov s možnosťami samosprávy sa nepodarí všade. V Liptovskom Mikuláši sa však stalo. „Dnešný deň je pre nás slávnostný, máme techniku, ktorú dobrovoľný hasičský zbor mesta potrebuje a súčasne ju budeme mať kde zagarážovať. Naši hasiči sa o ňu budú vzorne starať.“