Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Uvoľňovanie opatrení COVID-19: otvárame jasle Mikulášik

Uvoľňovanie opatrení COVID-19: otvárame jasle Mikulášik

  29.05.2020   |   Tlačové správy

Detské jasle Mikulášik na Komenského ulici budú od 1. júna opäť otvorené. Po vynútenej pandemickej prestávke do nich nastúpi 25 detí, kapacita jaslí je  38 miest.
Mestské jasle budú rodičom k dispozícii počas mimoriadnej situácie od 7:00 do 15:30 hod. 
„Máme časový harmonogram pri prijímaní detí do jasiel, pred vstupom na oddelenie bude zabezpečené meranie teploty, dohliadneme aj na dezinfekciu rúk a po splnení môže vojsť dieťa s jedným rodičom na oddelenie, kde si ho prevezme zdravotná sestra, ktorá odsleduje zdravotný stav dieťaťa. Skontroluje, či nemá sekréciu z nosa alebo kašeľ,“ vysvetlila vedúca jaslí Silvia Riessová. Pokiaľ sa u dieťaťa nevyskytnú žiadne zdravotné problémy, môže ísť medzi ostatné deti. Režim dňa detí v jasliach nie je zmenený, na oddeleniach však pripravujú opatrenia, ako častejšie umývanie rúk, používanie jednorazových utierok, zabezpečujú dezinfekciu na jej pravidelné použitie a sanitácia priestorov či kľučiek. „Spacie priestory sme upravili tak, aby bol medzi postieľkami rozostup minimálne meter, v každej miestnosti budeme zabezpečovať pravidelné vetranie. Každý rodič bol upozornený na opatrenia formou mailu,“ priblížila Riessová.
Rodičia, ktorí majú záujem umiestniť dieťa do mestských jaslí, môžu kontaktovať vedúcu jaslí Silviu Riessovú na tel. č. 0911 996 473, prípadne na emailovej adrese  silvia.riessova@mikulas.sk.
Detské jasle sa otvárajú na základe opatrenia a usmernenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorými sa obnovuje poskytovanie sociálnych služieb v zariadení starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa.
https://www.mikulas.sk/obcan/centrum-sluzieb-obcanov-na-msu/socialne-sluzby-a-davky/detske-jasle/