Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Liptovský Mikuláš oslávil Deň víťazstva nad fašizmom spolu s vrcholnými predstaviteľmi štátu

Liptovský Mikuláš oslávil Deň víťazstva nad fašizmom spolu s vrcholnými predstaviteľmi štátu

  08.05.2020   |   Tlačové správy

„Nech nám Deň víťazstva nad fašizmom prináša trvalé poučenie sa z minulosti a pripomína nám večnú úctu k slobode,“ pripomenul primátor Ján Blcháč na kóte 746 vojenského cintorína na Háji Nicovô.

Deň víťazstva nad fašizmom si dnes predstavitelia nášho mesta uctili spoločne s rektorom Akadémie ozbrojených síl Jozefom Putterom a so zástupcami Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Na Háji dôstojne uložili vence a pietny akt pokračoval pri pamätníku Červenej armády v centre mesta.
Po mestskej spomienke na ukončenie 2. svetovej vojny zavítali na pôdu nášho mesta aj predstavitelia štátu. Liptovský Mikuláš sa mal stať dejiskom celoslovenských osláv 75. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom, kvôli mimoriadnym opatreniam v súvislosti s COVID-19 sa však celoštátne oslavy neuskutočnili. Napriek tomu na Háj Nicovô prišla položiť veniec s trikolórou pani prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár aj predseda vlády SR Igor Matovič s podpredsedami a ďalšími členmi vlády. Primátor Ján Blcháč tak na vojenskom cintoríne vítal 28 vrcholových predstaviteľov Slovenskej republiky.