Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Samospráva   /   Tlačové správy
Poslanci schválili rozpočet na tento rok

Poslanci schválili rozpočet na tento rok

  23.04.2020   |   Tlačové správy

Liptovskomikulášski mestskí poslanci dnes (23. apríla) na svojom riadnom zasadnutí podporili návrh rozpočtu na rok 2020 so zmenami.

Vylúčili financovanie rekonštrukcií mestských komunikácií, zmeny sa dotkli aj iných bežných a kapitálových položiek, diskutovali aj o opätovnom prekrytí skládky.
 
Po schválení rozpočtu je potrebné jeho podpísanie primátorom, až vtedy sa rozpočet dostane do platnosti a v meste sa ukončí rozpočtové provizórium.
 
Radnica by mala podľa schváleného rozpočtu tento rok hospodáriť so sumou vo výške viac ako 30 miliónov eur. Najviac peňazí z mestskej pokladnice by malo ísť do školstva, v pláne má mesto financovať rozvoj infraštruktúry, obnovu cintorínov či verejných priestranstiev.
 
Na decembrovom zasadnutí o návrhu rozpočtu na rok 2020 väčšina poslancov odmietla rokovať a vypustili ho z programu. Mesto tak začalo rok 2020 bez rozpočtu. Schváliť sa ho nepodarilo ani začiatkom marca, kedy sa z rokovania ospravedlnila väčšia časť poslancov z klubov Nový Mikuláš a Skutočne nezávislí poslanci.