Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   TOP ZIMNÉ AKTIVITY

TOP ZIMNÉ AKTIVITY


Liptovský Mikuláš –  miesto na zimnú dovolenku, s výhodami ktoré oceníte


Je obklopený mohutnými horami a lyžiarskymi strediskami s vynikajúcimi podmienkami na zimné športy. Svetoznáma Jasná je od mesta vzdialená len 15 km a v okruhu do 35 km nájdete ďalších 8 lyžiarskych stredísk. Na svahy sa dostanete veľmi jednoducho a rýchlo a to SKI BUSMI, autom, alebo prímestskou dopravou. Keď sa vrátite z pobytu na snehu, môžete naplno využívať ponuku mesta. Kúpať sa v prímorskom raji Tatralandie, oddychovať v Keltskom saunovom svete, dopriať si pivné kúpele v Maladinove, ochutnať miestne špeciality, túlať sa sviatočne vyzdobeným mestom, navštíviť múzeá, galérie aj podujatia, zvoliť si aktivity s deťmi, vybrať sa na výlety do prírody v okolí,... Skrátka užívať si zimu so všetkým, čo k nej patrí. Liptov je na to ako stvorený.

Prázdninové zážitky s deťmi

Čo môže byť krajšie ako spoločné chvíle so svojimi deťmi? Napríklad aj počas prázdnin. Liptovské hory sú ako stvorené na radovánky na snehu. Keď si ich užijete do sýtosti, máme pre vás pár tipov, ako stráviť kvalitný a pestrý čas.


Z mesta na lyže, z lyží do mesta

Z Liptovského Mikuláša je na skok k 7 lyžiarskym centrám, 2 strediská dokonca nájdete priamo v meste. Do najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska Jasná sa pohodlne prepravíte SKI busom.


Zimné potulky s poznaním

Navštívte najstaršiu časť mesta, ktoré svoje dejiny píše vyše šesť dlhých storočí. Poprechádzajte sa hlavným námestím aj priľahlými uličkami, načerpajte jeho atmosféru, vstúpte do múzeí a galérií a nezabudnite ochutnať špeciality miestnej kuchyne.


Výlety do prírody

Načerpajte novú energiu aktivitami v nádherných Tatrách. Z plných pľúc dýchajte čerstvý horský vzduch a objavte radosť z pohybu, zábavy, dobrodružstva aj poznania. Pobyt v čistej prírode oživí vaše telo aj myseľ.


Výrobky miestnych

Chcete si z dovolenky priniesť originálne darčeky, ktorý vznikli pod rukami výrobcov priamo v Liptovskom Mikuláši? Niektoré potešia chuťové bunky, ďalšie nadchnú svojou krásou, iné praktickosťou. Kúpite ich v Informačnom centre mesta Liptovský Mikuláš. Vyberať je naozaj z čoho!