Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   SPRIEVODCOVSKÉ SLUŽBY (STARÉ)   /   7./ MIKULÁŠSKE TRADÍCIE

7./ MIKULÁŠSKE TRADÍCIE


Keď sa povie Liptovský Mikuláš, mnohí hneď zacítia chuť bryndze, pareníc a oštiepkov, ďalší si spomenú na chýrne liehovary a ich bylinné likéry, iným sa vybavia mikulášski garbiari a kožušníci. So sprievodcom spoznáte históriu i súčasnosť tradičných výrobkov, najlepšie pôvodné recepty, ale aj miesta, kde kedysi žili, budovali a s úspechom viedli svoje prevádzky životaschopní mikulášski podnikatelia. Dozviete sa, kde sídlia a ako si počínajú ich nasledovníci – moderné spoločnosti a nové podniky. Ako sa spracovávala koža pred niekoľkými storočiami, aj ako žili popredné rodiny a vzdelaní potomkovia miestnych garbiarov, zistíte v Múzeu Janka Kráľa.
 
bryndzové pirohy
 
SKVELÉ JEDLO TRADIČNEJ LIPTOVSKEJ KUCHYNE
Doprajte si hody v podobe typických liptovských špecialít ako sú bryndzové a syrové halušky, bryndzové pirohy či zemiaková placka plnená bryndzou v mikulášskych reštauráciách

 
 
LIPTOVSKÁ BRYNDZA a ĎALŠIE TRADIČNÉ VÝROBKY
Keď budete v Liptovskom Mikuláši, určite by ste mali ochutnať syry, bryndzu, parenice, korbáčiky i žinčicu z mlieka z čistých liptovských horských oblastí. Oštiepok je výborným tipom na darček. Odporúčame výrobky mikulášskej mliekarne Milex NMNV  (kúpite v obchodnej sieti) a Farmy Východná (kúpite v špecializovanej predajni Moment). Môžete z nich uvariť nielen tradičné jedlá, ale aj jedlá pripravené podľa najnovších trendov.
Propagačný materiál vydaný k prehliadkovej trase Mikulášske tradície z cyklu tematických prehliadkových trás INFORMAČNÉHO CENTRA "SPOZNAJTE MESTO SO SPRIEVODCOM!" Bezplatne v INFORMAČNOM CENTRE!


Produkt je vlastníctvom INFORMAČNÉHO CENTRA mesta Liptovský Mikuláš (ICM) a je možné ho realizovať len s akreditovanými sprievodcami ICM.
 

SPRIEVODCOVSKÚ SLUŽBU ZABEZPEČUJE:
http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/IC_logo_2015.jpg
Námestie mieru 1, 031 01 Liptovský Mikuláš
GPS: 49°05´09.4´´N, 19°36´40.3´´E
Tel.: +421 44 16 186, +421 44 552 2418
Email: info@mikulas.skWeb: www.mikulas.travel
Prevádzková doba: 
15.9.-30.6.:Po-So 9.00-17.00
1.7.-14.9.:Po-Pi 9.00-18.00,So,Ne 9.00-17.00
http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/newsletter1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/youtube.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png

SPRIEVODCOVSKÁ SLUŽBA NA OBJEDNÁVKU: 
slovenskom jazyku   
skupina do 14 osôb 28 €/hodina
skupina nad 14 osôb 2 €/osoba/hodina

v cudzom jazyku       
skupina do 14 osôb 35 €/hodina
skupina nad 14 osôb 2,50 €/osoba/hodina  

So sprievodcovskými službami získate špeciálne vstupné do garbiarskej dielne a meštianskej jedálne
0,50 €/dospelý, 0,25 €/dieťa

rc_s.pngZľavy s Liptov region card!

MAPA prehliadkovej trasy: