Liptovský Mikuáš

Bowling

Bowling je šport, ktorý aj na Slovensku najmä v posledných rokoch zachvátil všetky generácie. Lákadlom je často zdanlivá jednoduchosť. Veď hodiť bowlingovú guľu, ktorá sa kotúľa po hladkej dráhe takmer sama, nemôže byť nič zložité. Ale len na prvý pohľad. Hodiť ju správne - tak aby presne zasiahla cieľ, to vyžaduje presnosť aj cit. Tí, čo sa bowlingom aktívne zaoberajú, o tom určite vedia svoje.

Cieľom hráča bowlingu je zhodiť hodom bowlingovej gule 10 kolkov, ktoré stoja vo vzdialenosti 18,5 metra rozostavané do rovnoramenného trojuholníka. Bowlingová guľa váži od 3,6 do 7,2 kg. Bowling sa hrá na body a vyhráva ten, kto v hre dosiahne najvyššie bodové skóre. V každej hre sa hádže v desiatich kolách po dva hody. Ak zhodí všetkých desať v poslednom kole, má hod navyše. V prípade, že hráč zhodí prvým hodom všetky kolky, druhý hod sa v danom kole nehrá. Každý hod sa považuje za platný, ak bowlingová guľa pretne hraničnú čiaru hracieho územia. Hráč je pri hádzaní nezastupiteľný a k hodu nesmie používať žiadne pomôcky. Bowling sa hrá na dráhe, ktorá sa člení na tri časti: na kĺzajúcu, na rotujúcu a na oblúkovú. Pomenovania jednotlivých častí vychádzajú zo správania sa bowlingovej gule na dráhe. V prvej časti, ktorá je najviac naolejovaná, guľa kĺže, v druhej sa vytvára jej rotácia a v tretej, ktorá musí byť úplne suchá sa vytvára oblúk.

Penzión Bowling
K dispozícii sú 4 bowlingové dráhy a 2 biliardové stoly. Popri zábave z bowlingu, si môžete posedieť v kaviarni, ktorá je v bezprostrednej blízkosti bowlingových dráh s kapacitou 100 miest.


Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš 

 

Penzión Bowling
Ul. Starohorského 3,
031 01 Lipt. Mikuláš
Web: www.penzionbowling.sk
e-mail: penzionbowling@stonline.sk
Tel. č.: +421/ 44 562 06 25

otváracie hodiny:
po - pi: 10:00 - 24:00
so - ne:13:00 - 24:00

CENNÍK
bowling: do 17:00 - 14 € / hod. / dráha
              od 17:00 - 17 € / hod. / dráha
biliard: 8 € / hod. / stôl