Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   ŠPORT V MESTE   /   Cykloturistika

Cykloturistika

HISTORICKÉ CENTRUM 
Hoci je historické centrum Liptovského Mikuláša pešou zónou, je doň povolený vjazd cyklistom. Tí sa môžu bezpečne pohybovať po asfaltovom páse, ktorý vedie celým historickým centrom a tak pohodlne spoznávať jeho najväčšie atraktivityobčerstviť sa v jeho letných terasách či oddýchnuť si na početných lavičkách.
V pešej zóne môžu využiť viacero stojanov na bicykle:pri Fontáne Metamorfózy, Kostole sv.Mikuláša, oproti Liptovskému múzeu v NKP Čierny Orol).
 
ZA NÁDHERNÝM VÝHĽADOM
Cyklotrasa vedie od železničnej stanice, popri železničnej trati na vrch Háj-Nicovô. Za mierne stúpanie sú cyklisti odmenení panoramatickými pohľadmi na Liptov. Trasa meria cca 4 km (možnosť odpočinku v cykloprístrešku na vrchole). Odtiaľto je možné pokračovať do obcí Smrečany a Žiar, ležiacimi pod majestátnymi Západnými Tatrami. 
 
CYKLOCHODNÍK PO BREHU RIEKY VÁH
V nádhernom čistom prostredí na brehu najdlhšej slovenskej rieky Váh sa môžete nerušene venovať cyklistike, in-line korčuľovaniu či jazde na kolobežkách. Po trase sa nachádzajú 2 cykloprístrešky, viaceré lavičky a v tesnej blízkosti chodníka aj detské ihriská.  Pri Hoteli Lodenica funguje servisné miesto Park Tool a Rock Machine, kde majú cyklisti a korčuliari v prípade potreby bezplatný prístup k pumpe a základnému náradiu. Cyklochodník vedie v dĺžke 5,7 km od mestskej časti Ondrašová popri Paludžanskom a Vrbickom moste po most v Okoličnom.
 
Nadväzujú naň viaceré cyklotrasy:
OD PALÚDŽANSKÉHO MOSTA: