Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   ŠPORT V MESTE   /   Cykloturistika

Cykloturistika

  • MESTSKÁ CYKLOTRASA CEZ HISTORICKÉ CENTRUM 
Hoci je historické centrum Liptovského Mikuláša pešou zónou, je doň povolený vjazd cyklistom. Tí sa môžu bezpečne pohybovať po asfaltovom páse, ktorý vedie celým historickým centrom a tak pohodlne spoznávať jeho najväčšie atraktivityobčerstviť sa na letných terasách či baroch a oddýchnuť si na lavičkách. V pešej zóne môžu využiť viacero stojanov na bicykle napr. pri Fontáne Metamorfózy, Kostole sv.Mikuláša, oproti Liptovskému múzeu v NKP Čierny Orol. Cyklochodník vedie od železničnej stanice, kde je umiestnený nový bike and ride systém a pokračuje cez Rohonczio záhradu s cyklomobiliárom a relaxačnou zónou. Ďalej plynulo prechádza cez historické centrum, kde je možnosť využitia nabíjacích miest pre elektrobicykle a končí na Rachmaninovom nábreží. 
  • CYKLOTRASA NA VRCH HÁJ-NICOVÔ 
Cyklotrasa vedie od železničnej stanice, popri železničnej trati na vrch Háj-Nicovô. Po náročnom stúpaní sú cyklisti odmenení panoramatickými pohľadmi na Liptov. Trasa meria cca 4 km s možnostou odpočinúť si v cykloprístrešku na vrchole. Ďalej je možné pokračovať do obcí Smrečany a Žiar, ležiacimi pod majestátnymi Západnými Tatrami. 
  • CYKLOCHODNÍK PO BREHU RIEKY VÁH
V nádhernom čistom prostredí na brehu najdlhšej slovenskej rieky Váh sa môžete nerušene venovať cyklistike, in-line korčuľovaniu či jazde na kolobežkách. Po trase sa nachádzajú 2 cykloprístrešky, viaceré lavičky a v tesnej blízkosti chodníka aj detské ihriská. Pri Hoteli Lodenica funguje servisné miesto Park Tool a Rock Machine, kde majú cyklisti a korčuliari v prípade potreby bezplatný prístup k pumpe a základnému náradiu. Cyklochodník vedie v dĺžke 5,7 km od mestskej časti Ondrašová popri Paludžanskom a Vrbickom moste po most v Okoličnom.
CYKLO požičovne 

Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš