Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Región   /   REGIÓN LIPTOV   /   Zimné športy   /   Lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská

Len 15 km od Liptovského Mikuláša sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná-Nízke Tatry, kde sú lanovkami prepojené strediská Chopok Sever a Chopok Juh. V tesnej blízkosti mesta sú menšie, no veľmi obľúbené lyžiarske strediská: Fun Park Žiarce v Pavčinej Lehote, Ski Opalisko v Závažnej Porube či Dolinky v Žiari. V okruhu do 35 km od Liptovského Mikuláša sú situované ďalšie lyžiarske centrá: Malinô Brdo v Ružomberku, Bačova Roveň na Vyšnej Boci a Skicentrum na Čertovici.
 

1. JASNÁ-Nízke Tatry 

Jasná Nízke Tatry ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku množstvo aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnymi kabínkovými lanovkami. Stredisko ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke na lokalite Biela Púť. 
 
V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola aj škôlka,skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, skibus, bufety, reštaurácie, parkoviská, freeridová zóna, snowboardový park, snowrafting. 

  
  

Infocentrum Biela Púť / Záhradky, 032 51 Demänovská Dolina
Tel.: +421907 88 66 44
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba lanoviek   Prevádzková doba infocentier 
Cenník lanoviek 2020/2021   Cenník skipassov 2020/2021    


2. Žiarce-Pavčina Lehota  

Lyžiarsky areál Žiarce sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny v obci Pavčina Lehota, 10 km od mesta Liptovský Mikuláš. Celková dĺžka zjazdoviek je 1.28 km. V stredisku si príde na svoje určite každý lyžiar. V stredisku sa nachádzajú 4 vleky a 5 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti od ťažkej po ľahkú. Zabezpečené je mechanické zasnežovanie celej zjazdovej trate a vhodná orientácia na sever vytvára podmienky pre udržiavanie kvalitnej snehovej pokrývky až do jari. Večerné lyžovanie je tu sedem dní v týždni a samozrejmosťou je kvalitné osvetlenie zjazdovky. Bežci na lyžiach si tiež prídu na svoje, k dispozícii majú 2 bežecké trate s celkovou dĺžkou 7 km.

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko. 

  

FUN PARK Žiarce - Pavčina Lehota
Tel.: +421 903 567 680
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Po – Ne: 9.00 – 16.00, Večerné lyžovanie: 18.00 – 21.00 / denne
Cenník skipassov    Cenník požičovne lyžiarskej výstroje  


3. Ski Opalisko-Závažná Poruba

Ski centrum Opalisko sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier, 6 km od Liptovského Mikuláša nad obcou Závažná Poruba. Celková dĺžka zjazdoviek je 3,2 km. Stredisko rodinného typu bude určite vyhovovať aj menej zdatným lyžiarom. 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek v celkovej dĺžke 3,2 km, 4 vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klziskom ako  aj možnosť večerného lyžovania. V stredisku sa nachádza aj bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km, taktiež  možnosť večerného lyžovania a veľa ďalších zaujímavých športových akcií.

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola a škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko.  

 


Hlavná 135,  032   02 Závažná Poruba
Tel.: +421/917 728 190 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Po-Ne: 9.00-16.00  Večerné lyžovanie: Str, Pia, So: 17.00-21.00 
Cenník zimná sezóna
 Zľavy s Liptov region card! 
 

4. Skicentrum Žiar-Dolinky 

Lyžiarske stredisko Žiar-Dolinky leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry, 10 km od Liptovského Mikuláša. Dĺžka zjazdoviek je 0,65 km. Stredisko je vhodné pre začiatočníkov, ale aj stredne náročných lyžiarov. V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky, 2 mechanicky zasnežované zjazdovky a jedna zjazdovka pre najmenčích lyžiarov. V prípade vhodných poveternostných podmienok sa v okruhu 10 km nachádzajú kvalitne udržiavané bežecké trate. Žiarska dolina je taktiež vhodná pre milovníkov skialpinizmu, a veľmi zdatných lyžiarov

V stredisku môžete využiť nasledovné služby: lyžiarska škola, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, parkovisko.  

MOMENTÁLNE MIMO PREVÁDZKY

  

TJ Družba Smrečany - Žiar, Žiar 110, 032 05 Smrečany
Tel.: +421/44/558 63 43 (pokladňa); +421/905/923 211 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Prevádzková doba: Po – Ne: 9.00-16.00  Večerné lyžovanie: Ut, Str, Pia, Sob: 18.00-21.00
Cenník  zimná sezóna


5.  Ski park Malinô Brdo 

Stredisko sa nachádza iba 2 km od centra mesta Ružomberok, na úbočiach Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 545 až 1 209 m n. m. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo (vzdialené od centra mesta iba 1 km), odkiaľ vedie na Malinô Brdo moderná 8-miestna kabínová lanovka (dĺžka 1 770 m, prepravná kapacita 1 500 osôb/h). V centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m. SNOW PARK Malinô Brdo je vhodný pre snowboardistov aj lyžiarov – freestylistov. Vyskúšajte jazdu na špeciálnych gumových pneumatikách „snowtubing“, trasy pre bežecké lyžovanie či skialpinizmus. Nájdete tu aj požičovňu lyžiarskeho a snowboardového výstroja.

Služby v stredisku: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko, freeridová zóna, snowboardový park, snowtubing. 

MOMENTÁLNE MIMO PREVÁDZKY

  

Hrabovská cesta 1679/31, 034 01 Ružomberok
Tel.: +421/44 432 26 06  
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Po - Ne: 8:30 - 15:30
Cenník zimná sezóna 2020/2021 


6. Ski centrum Bačova roveň 

Lyžiarske stredisko Vyšná Boca – Bačova roveň zasahuje do severnej strany Nízkych Tatier. Leží približne 21 km od Liptovského Hrádku. Celková dĺžka zjazdoviek je 2,96 km. Stredisko má k dispozícii trate v každej obtiažnosti. V areáli strediska sa nachádzajú 3 vleky 3 zjazdovky. Zjazdovky sú technicky zasnežované a denne upravované. Stredisko poskytuje svojim návštevníkom aj možnosť večerného lyžovania.

Služby v stredisku: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bufet, reštaurácia, parkovisko.  

MOMENTÁLNE MIMO PREVÁDZKY

  

Vyšná Boca, 032 34 Malužiná
Tel.: +421/44 520 90 20, +421/918 777 279
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: Po-Ne: 9:00-16:00  Večerné lyžovanie: Pi – So: 19:00-21:00 
Cenník skipassov 


7. Ski centrum Čertovica  

Lyžiarske stredisko SKI Čertovica sa rozprestiera na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.), na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Vyššia poloha strediska (1120 – 1460 m.n.m.) je zárukou kvalitnej lyžovačky a dobrých podmienok pre skúsených lyžiarov ale aj začiatočníkov. V stredisku sú pre lyžiarov k dispozícii 5 vlekov 6 tratí s rôznou obtiažnosťou s prepravnou kapacitou 2300 osôb, preto ho môžu využívať začiatočníci, ale aj pokročilí lyžiari. Na svoje si prídu rekreační lyžiari aj milovníci freeride zjazdoviek. Je možné využiť služby lyžiarskej školy alebo ski požičovne.

Služby v stredisku: lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, skiservis, úschovňa, klzisko, požičovňa lyžiarskej výstroje, pohostinstvo, bufet, reštaurácia, parkovisko, možnosť freeridu. 

  

Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca 260
Tel: +421 903 404 101 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Prevádzková doba: denne 9:00-15:45 
Cenník