Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Región   /   REGIÓN LIPTOV   /   Cykloturistika   /   Cyklotrasy   /   Z Liptovského Mikuláša do Račkovej doliny a späť

Z Liptovského Mikuláša do Račkovej doliny a späť

Trasa: Lipt. Mikuláš - Okoličné - Beňadiková - Liptovský Ondrej - letisko - Račkova dolina a späť
Celková dĺžka: 36 km
Povrch: asfalt, lesná cesta
Stručný popis: Trasa vedie z Podtatranskej kotliny do oblasti Západných Tatier. Pribylina a vyústenie Račkovej doliny je vyhľadávaným strediskom cestovného ruchu a turistiky.

Podrobný popis:  trasa sa začína v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ pokračujeme smerom na Liptovský Hrádok, po 1 km za Liptovským Mikulášom sa nachádza križovatka, odbočíme vľavo, prejdeme železničným priecestím a ocitneme sa v obci Beňadiková. Budeme pokračovať ďalej do Liptovského Ondreja. V strede obce je križovatka na ktorej odbočíme vpravo (po pravej strane je futbalové ihrisko), nasleduje stúpanie, na ktorého vrchole nás čaká ďalšia križovatka. Tu odbočíme vľavo a ocitneme sa na malej letištnej ploche, na jej konci odbočíme vľavo. Nasledujúce kilometre pôjdeme popri oplotenom objekte na ktorého konci prejdeme priamo cez križovatku. Tu sa končí asfaltová cesta a po spevnenej lesnej ceste, po rovine prídeme až k Račkovej doline. Do Liptovského Mikuláša sa vraciame rovnakou cestou, alebo sa v Pribyline napojíme na cestu č.537 a budeme pokračovať smerom na Liptovský Hrádok cez Vavrišovo a Liptovský Peter. V Liptovskom Hrádku sa napojíme na hlavný ťah do Liptovského Mikuláš - cesta č. 18 a odtiaľto sa už pohodlne dostaneme do Liptovského Mikuláša.

Počas trasy môžete navštíviť:
Hrad v Liptovskom Hrádku  (12 km)
Múzeum liptovskej dediny v Pribyline (22 km)

Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš