Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Región   /   REGIÓN LIPTOV   /   Aquaparky   /   Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová

Obec Bešeňová sa stala svetoznámou vďaka termálnemu kúpalisku. Je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov (vrt bol vykonaný v roku 1987). Voda sa na povrch dostáva o teplote 62°C. 
Pre návštevníkov je pripravených osem bazénov s geotermálnou vodou, päť vonkajších nerezových bazénov s priezračnou vodou a tri vnútorné bazény, 7 letných a 5 celoročných tobogánov, 3-dráhová šmýkačky, aquabar Cosmopolitan, talianska reštaurácia Giovanni, relaxačná zóna Átrium, Hotel Galeria Thermal 4* a ďalšie vodné atrakcie nielen pre deti. Celoročná prevádzka termálneho kúpaliska v Bešeňovej umožňuje návštevníkom vybrať si čas návštevy podľa vlastného želania. Je to areál zdravia a oddychu, ktorý patrí v súčasnosti medzi najvyhľadávanejšie strediská cestovného ruchu na Slovensku. Nádherná príroda v okolí, celoročne ponúka širokú škálu výberu prechádzok alebo náročných horských túr podľa požiadaviek návštevníkov.

Termálna voda má blahodarné účinky na ľudský organizmus, predovšetkým na pohybové a urologické ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky. Priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo, najmä na jeseň, v zime a na jar, termálnu vodu odporúčame ľuďom vystaveným stresom.

Regenerácii pomáhajú relaxačné masáže, možnosť zahrať si plážový volejbal, zábava na tobogáne a pod. Počas zimných mesiacov je atraktívne večerné kúpanie. Tí otužilejší sa môžu "okúpať" aj v snehu.


Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš 


Vodný park Bešeňová

Bešeňová 136
036 06  Bešeňová
Tel.: +421 44 430 77 00-8
E-mail: info@besenova.com
Web: www.besenova.com
GPS: 49°6'2.398" N 19°26'27.57" E
Otváracie hodiny 
Cenník  
Vzdialenosť Liptovský Mikuláš » Vodný park Bešeňová 17 km