Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   PROGRAMY NA MIERU   /   PRE RODINY S DEŤMI   /   RODINNÉ POTULKY PO MÚZEU

RODINNÉ POTULKY PO MÚZEU

Pátraj po tajomstvách jaskýň a živote v nich, po vzácnych rastlinách, živočíchoch aj mineráloch. Nájdi skamenelinu, prešmykni sa úzkou štrbinou jaskyne alebo zalez do medvedieho brloha.

 
Kedysi dávno ľudia našli v jaskyniach obrovské kosti. Mysleli, že sú dračie. Patrili však jaskynnému medveďovi. Keď sa postavil na zadné laby, bol dvakrát vyšší ako človek. Príď si overiť do múzea, aký bol obrovský! Pri vstupe si zober zápisník s množstvom zaujímavých informácií a zábavných úloh. A začni veľkú výpravu po kráse, rozmanitosti a záhadách prírody. Otestuj, či podľa zvukov spoznáš zvieratá! Zblízka si obzri hrozivého vlka, hravé líšťatá, mnohoraké chrobáky a motýle, ktorých mená znejú ako jazykolam. Preskúmaj dinosaura a ďalšie vyhynuté zvieratá a rastliny. Mrkni na tajomnú pravekú kultovú masku aj kostru jaskynného leva. Pred viac ako 10 000 rokmi bol obávaným dravcom. Ak je pre teba v škole trápenie určovať minerály, tak tu hrajú hudbu. Neveríš? Príroda má nachystaných veľa prekvapení! 

- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
- automat na vodu
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:

 

Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš 
 

 


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Školská ul. 4
Tel.: +421 44 547 72 10
          +421 44 547 72 30
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png
Otváracie hodiny
Kompletný cenník
 Zľavy s Liptov region card!