Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   PROGRAMY NA MIERU   /   PRE RODINY S DEŤMI   /   VÝPRAVA LESOPARKOM HÁJ-NICOVÔ

VÝPRAVA LESOPARKOM HÁJ-NICOVÔ

Výlet za zaujímavosťami prírody, vojenskou históriou, športom aj skvelým kruhovým výhľadom.


Náučný chodník Príroda a krajina okolo nás začína hneď za železničným priecestím. Povedie ťa cez les a počas tejto prechádzky sa dozvieš mnoho o ochrane a prírode lokality Háj-Nicovô. O živočíchoch a rastlinách, dokonca aj o tom, že pred 45 miliónmi rokov bolo toto územie zaplavené morom. Dôkazom sú aj skameneliny, ktoré sa tu našli. Prezrieť si ich môžeš v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v historickom centre Liptovského Mikuláša. Náučný chodník ťa dovedie k detskému ihrisku a odtiaľto je to už len kúsok Pietnemu areálu s pamätníkom a najväčším vojnovým cintorínom československých vojakov v bývalom Československu. Je vybudovaný na miestach, kde boli druhé najťažšie boje na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Pozri si vojská aj zbrane, aj to ako vyzeral vojnou zničený Mikuláš na informačných tabuliach. Z vrcholu Hája budeš mať skvelý výhľad. Uvidíš Kriváň, mohutné Západné Tatry aj Chočské vrchy. Na juhu nekonečnú vodnú nádrž Liptovská Mara, mesto Liptovský Mikuláš a za ním Nízke Tatry. A to nie je všetko! V lesoparku môžeš športovať ako olympionik na bežeckých Kyslíkových tratiach pomenovaných podľa mikulášskych olympionikoch – Michalovi Martikánovi a Petre Vlhovej.
Navštíviť lesopark sa rozhodne oplatí! Informácie o ňom nájdeš na informačných tabuliach v lesoparku, web stránke mesta  alebo v mobilnej aplikácii Liptovský Mikuláš, kde dokonca nájdeš aj audiosprievodcov lesoparkom. Stačí si ich pustiť a počúvať! 
 

Cesta z historického centra na vrchol Hája meria necelé štyri kilometre. Dáš to pešo, na bicykli alebo zvíťazí lenivosť a pôjdeš autom? 

- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:

Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš 
 
Cesta generála P. Kunu, Liptovský Mikuláš
(severný okraj mesta)
dostupný:
pešo - od železničného priecestia náučným chodníkom Príroda a krajina okolo nás alebo Cestou generála P. Kunu
autom, bicyklom - Cesta generála P. Kunu (na vrchole Hája sa nachádza parkovisko)
http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png