Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   PROGRAMY NA MIERU   /   PRE RODINY S DEŤMI   /   PIKNIK V GALERIJNEJ ZÁHRADE

PIKNIK V GALERIJNEJ ZÁHRADE

Hoci sa Liptovská galéria P. M. Bohúňa nachádza uprostred historického centra, má krásnu galerijnú záhradu ako stvorenú na pikniky!
Prines si niečo chutné pod zub, poobzeraj sa po správnom mieste, požičaj si piknikovú deku z boxu a piknik na voňavej tráve môže začať. Alebo si z knihobúdky požičaj knihu a začítaj sa do príbehu. Určite sa ti bude krásne čítať, keď si sadneš na niektorú z lavičiek, na ktorých je ukrytý podpis mikulášskeho umelca.
 

IHRISKO, ktoré pre deti vytvoril výtvarník Michal Hanula!

Galerijná záhrada je bezplatne otvorená pre všetkých slušných ľudí od mája do septembra denne od 9:00 do 17:00 hod. (v nedeľu a pondelok nie je možné použiť WC, nakoľko galéria nie je v prevádzke).
 
Zo záhrady môžeš vstúpiť do tretej najstaršej galérie na Slovensku, ktorá je pomenovaná podľa maliara Petra Michala Bohúňa. Bol majstrom v portrétovaní. Vieš, čo je to portrétovanie alebo portrét? Tak tu je odpoveď: pred viac ako 150 rokmi neboli fotografie bežné. Keď si chcel niekto uchovať podobu blízkeho človeka, nechal namaľovať jeho portrét. Ľudia na Bohúňovych obrazoch sú ako živí. Dal si záležať na každom detaile. Aj na šatách či šperkoch a na podobizni päťročnej Marienky Medveckej dokonca namaľoval hračky, s akými sa deti hrali kedysi. Pozri si to  na vlastné oči a skús nájsť miesto na obraze, kam schoval svoj podpis!
Galéria je v prevádzke celoročne Ut-So 10.00-17.00

- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
 
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
 
 

Spracované: INFORMAČNÉ CENTRUM mesta Liptovský Mikuláš 
 


Liptovská galéria P. M. Bohúňa 
Tranovského 3
031 01 Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 44 552 27 58 
E-mail: lgpmb@vuczilina.sk
Web: www.galerialm.sk
GPS: 49° 5' 0.33" N   19° 36' 56.06" E
Otváracie hodiny:
Ut-So: 10.00-17.00
Cenník

Otváracie hodiny galerijnej záhrady:
máj-september: denne 9.00-17.00