Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   Program na mieru   /   Pre rodiny s deťmi

Pre rodiny s deťmi


Logo Liptovský Mikuláš - pre rodiny s deťmi

DOBRODRUŽSTVÁ S MIKULÁŠOM

Milé deti, nášmu mestu dal meno svätec Mikuláš. Jeho podobu nájdete aj v erbe mesta, či vytesanú nad vstupom do Kostola sv. Mikuláša. Rôznymi zábavnými aktivitami po meste vás bude sprevádzať veselá postavička Mikuláša. Aby vám ukázal všetky dobrodružstvá na chvíľu sa stane jaskyniaromturistom aj zbojníkom, zastaví sa v ZOOKONTAKT, okúpe sa v Tatralandii, vyrieši záhady únikovej miestnosti Paradox. Priamo v historickom centre sa zastaví pri fontáne, v galerijnej záhrade aj v krajine ilúzie. Rád sa pobicykluje po cyklochodníku popri rieke Váh až na Areál vodného slalomu, kde splaví trate ako olympionik alebo si zahrá mini golf. Ak chce zažiť niečo adrenalínovejšie, zapojí sa do laser prestrelky alebo si vyskúša pocit voľného pádu v Hurricane Factory. Pripravený je pre vás aj hravý leták, príďte si ho zobrať do INFORMAČNÉHO CENTRA a vydajte sa za dobrodružstvami. Vyberte si to správne ubytovanie, reštauráciu aj podutia. Stačí, keď pri výbere zadáte „Pre rodiny s deťmi“. Aby ste na svoje dobrodružstvá nezabudli, kúpte si suveníry s veselými postavičkami Mikulášov v INFORMAČNOM CENTRE.

Ak si zažil aspoň 3 z týchto dobrodružstiev a máš o tom svedectvo v podobe fotky, príď si do INFORMAČNÉHO CENTRA po odmenu - MIKULÁŠSKU ČIAPKU, ktorú si môžeš aj vymaľovať.   

FONTÁNA AKO ENCYKLOPÉDIA 

Vyčítaš z nej mená sedemdesiatich osobností, ktoré sa narodili v Liptovskom Mikuláši. Napríklad vynálezca Eduard Penkala bol poriadna hlavička! Mal patentovaných 70 vynálezov, medzi nimi rotujúcu zubnú kefku, atramentové plniace pero a termofor.
 
Okrem Eduarda Penkalu je na fontáne veľkými písmenami napísané meno ďalšieho významného vynálezcu - Aurela Stodolu. Pracoval na zložitej teórii parných a plynových turbín. Lopatky turbíny pripomínajú vrchné časti fontány. Dajú sa otáčať, sú farebné a lesklé. Dobre sa pozri a zbadáš na nich odraz okolitých domov. Aurel Stodola bol aj váženým profesorom. V úcte ho mal aj Albert Einstein, ktorý o ňom povedal: "Jeho sila bola v neustálej túžbe po poznaní a v mimoriadnej jasnosti jeho myslenia." Ak by si sa chcel dozvedieť o pánovi profesorovi Stodolovi viac, zastav sa v jeho pracovni v v Múzeu Janka Kráľa.
Pri fontáne sa stretáva mnoho detí. Šantia v jej striekajúcej vode. Pridáš sa aj ty, alebo sa necháš zlákať na voňavý koláč a zmrzlinu v niektorej z letných terás? 
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Fontána MetamorfózyFontána MetamorfózyFontána MetamorfózyFontána Metamorfózy
KONTAKT
Fontána Metamorfózy, 
Námestie osloboditeľov, severná strana, Liptovský Mikuláš
http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png

NECHAJ SA ZLAPAŤ

Nechaj sa zlapať a ocitneš sa v Jánošíkovej mučiarni alebo súdnej sieni. Tu sa môžeš v dobových kostýmoch stať sudcom, obhajcom aj samotným Jánošíkom. Nezabudni si urobiť selfie v sudcovskom kresle alebo na dereši! Zamier tiež do Jánošíkovej záhrady. 

Pred viac ako 300 rokmi boli slovenské hory domovom urastených zbojníkov. Nosili kroje, dlhé vlasy, často zapletené do  vrkočov, za opaskom zastrčené pištole, v ruke valašku. Na čele s kapitánom Jurom Jánošíkom kradli zbrane, dukáty, jedlo aj šaty. Svoju korisť potom schovávali v tajných skrýšach. Zato Jánošíka chytili, v Mikuláši väznili, mučili, súdili a nakoniec aj povesili na šibenici. Šibenicu uvidíš v Jánošíkovej súdnej sieni, mučiace nástroje zase v temnej mučiarni. Na pamiatku si veľkým kladivom vyraz dukát s podobou Jánošíka. V Jánošíkovej záhrade hľadaj Jánošíkov poklad, strieľaj do terča alebo niečo zaujímavé nakresli kriedami.
- trvanie aktivity 1 hodina                  
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Jánošíkova mučiareňJánošíkova súdna sieňJánošíkova záhrada
KONTAKT
Múzeum Janka Kráľa, Námestie osloboditeľov 30, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 44 552 25 54, +421 915 317 490 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png
Otváracie hodiny, vstupy denne: 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30
Vstupné: Expozícia Kapitoly z histórie mesta vrátane Jánošíkovej mučiarne a súdnej siene: dospelí 4 € / deti 2 €, výstavná sieň: dospelí 2 € / deti 1 €
Liptov Region CardZľavy s Liptov region card !


PIKNIK V GALERIJNEJ ZÁHRADE

Hoci sa Liptovská galéria P. M. Bohúňa nachádza uprostred historického centra, má krásnu galerijnú záhradu ako stvorenú na pikniky!

Prines si niečo chutné pod zub, poobzeraj sa po správnom mieste a piknik na voňavej tráve môže začať. Alebo si z knihobúdky požičaj knihu a začítaj sa do príbehu. Určite sa ti bude krásne čítať, keď si sadneš na niektorú z lavičiek, na ktorých je ukrytý podpis mikulášskeho umelca. Zahrať sa môžeš aj na ihrisku, ktoré pre deti vytvoril výtvarník Michal Hanula!
Galerijná záhrada je bezplatne otvorená pre všetkých slušných ľudí denne od apríla do augusta od 7:30 do 20:00 hod. a v mesiacoch september až marec v čase od 7:30 do 19:00 hod.  (v nedeľu a pondelok nie je možné použiť WC, nakoľko galéria nie je v prevádzke, platí tu zákaz fajčenia a vodenia psov).
Zo záhrady môžeš vstúpiť do tretej najstaršej galérie na Slovensku, ktorá je pomenovaná podľa maliara Petra Michala Bohúňa. Bol majstrom v portrétovaní. Vieš, čo je to portrétovanie alebo portrét? Tak tu je odpoveď: pred viac ako 150 rokmi neboli fotografie bežné. Keď si chcel niekto uchovať podobu blízkeho človeka, nechal namaľovať jeho portrét. Ľudia na Bohúňovych obrazoch sú ako živí. Dal si záležať na každom detaile. Aj na šatách či šperkoch a na podobizni päťročnej Marienky Medveckej dokonca namaľoval hračky, s akými sa deti hrali kedysi. Pozri si to  na vlastné oči a skús nájsť miesto na obraze, kam schoval svoj podpis!
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
 
Knihobúdky v galerijnej záhradeDetské ihrisko v galerijnej záhrade Piknik v galerijnej záhrade
KONTAKT
Liptovská galéria P. M. Bohúňa, Tranovského 3, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 44 552 27 58 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png
Otváracie hodiny galerijnej záhrady: apríl - august: 7.30 - 20.00, september - marec: 7.30 - 19.00 (platí tu zákaz fajčenia a vodenia psov)
Otváracie hodiny galérie: Ut - So: 10.00 - 17.00
Cenník


RODINNÉ POTULKY PO MÚZEU

Pátraj po tajomstvách jaskýň a živote v nich, po vzácnych rastlinách, živočíchoch aj mineráloch. Nájdi skamenelinu, prešmykni sa úzkou štrbinou jaskyne alebo zalez do medvedieho brloha.

Kedysi dávno ľudia našli v jaskyniach obrovské kosti. Mysleli, že sú dračie. Patrili však jaskynnému medveďovi. Keď sa postavil na zadné laby, bol dvakrát vyšší ako človek. Príď si overiť do múzea, aký bol obrovský! Pri vstupe si zober zápisník s množstvom zaujímavých informácií a zábavných úloh. A začni veľkú výpravu po kráse, rozmanitosti a záhadách prírody. Otestuj, či podľa zvukov spoznáš zvieratá! Zblízka si obzri hrozivého vlka, hravé líšťatá, mnohoraké chrobáky a motýle, ktorých mená znejú ako jazykolam. Preskúmaj dinosaura a ďalšie vyhynuté zvieratá a rastliny. Mrkni na tajomnú pravekú kultovú masku aj kostru jaskynného leva. Pred viac ako 10 000 rokmi bol obávaným dravcom. Ak je pre teba v škole trápenie určovať minerály, tak tu hrajú hudbu. Neveríš? Príroda má nachystaných veľa prekvapení! 
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
- automat na vodu
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - jaskyniarstvoSlovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - skamenelinySlovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - vznik Zeme
KONTAKT
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Školská ul. 4, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 44 547 72 10, +421 44 547 72 30
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/wifi.png
Otváracie hodiny
Cenník
Liptov Region Card Zľavy s Liptov region card!


RAFTUJ AKO OLYMPIONIK

Skroť divoké vody umelého kanála! Splav trať, na ktorej trénujú olympijskí víťazi vo vodnom slalome Michal Martikán a Elena Kaliská. 

Liptovský Mikuláš preslávili úspešní vodní slalomári. Cenné medaile vybojovali na mnohých dôležitých pretekoch. Ich víťazstvá by neboli možné bez poriadnej prípravy. Poctivo trénujú na tratiach Areálu vodného slalomu. Mimo ich tréningov môžu tieto trate splaviť na raftovacích člnoch aj rekreační športovci (od 12:00 do 15:00 hod. a po 17:00 hod.). Prijmeš výzvu aj ty a podnikneš jazdu na spenenej vode? Má to však jednu podmienku. Musíš vedieť plávať! Všetko ostatné ti vysvetlí skúsený inštruktor, ktorý  bude s tebou v člne počas celej plavby. Hoci je splav poriadne rýchly, nemaj žiadne obavy. Okrem inštruktora je pripravená aj záchrana z brehu (to len pre istotu). Po príchode si v šatni už len obleč výstroj. Okrem dospeláckej, je aj detská. Kompletne ti ju pripraví inštruktor.  
- odporučený vek od 10 rokov
- minimálne 3 osoby
- trvanie aktivity 1,5 hodiny
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
 
Rafting adventureRafting adventureRafting adventure
KONTAKT
Rafting adventure, Areál vodného slalomu O. Cibáka, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 948 906 506 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Otváracie hodiny: jún: víkendy 11.00 - 17.00, ostatné dni na objednávku, júl - august: denne: 10.00 - 18.00, september - október: na objednávku
Liptov Region Card Zľavy s Liptov region card!


ANDRENALIN A OUTDOOR DOBRODRUŽSTVÁ

Prekonaj prekážky na dráhach dobrodružného golfu a osvoj si pravidlá futbalgolfu. Nazbieraj maximum bodov v paintballe, ukáž presnú mušku v  streľbe z luku alebo vzduchovky. Predveď sa na maxi lyži a chodúľoch. Tých najmenších nechaj šantiť na veľkom nafukovacom hrade alebo sa preháňať na šľapacích autíčkach.

Adrenalín Centrum nájdeš v tesnej blízkosti Areálu vodného slalomu, kde sa to športovcami len tak hemží. Vyber si aktivitu, ktorá ti sadne najviac:
ADVENTURE GOLF A FUTBALGOLF   
Adventure golf je golf zmenšený do veľkosti minigolfu. Uži si kopec zábavy pri zdolávaní rôznych nerovností, kameňov a vyvýšenín jeho dráh. Od jamky k jamke postupuj aj pri futbalgolfe. Vyhrá ten, kto prejde celú dráhu s najmenším počtom kopov do futbalovej lopty.
STREĽBA 
Bezkonkurenčne vyhráš v lukostreľbe alebo v streľbe zo vzduchovky, ak je dobré oko, pevná ruka a sústredenie tvojou prednosťou. Pridaj k tomu premyslenú taktiku a víťazstvo v paintballe je tvoje (paintball - odporúčaný vek od 10 rokov).
ZÁBAVNÉ ATRAKCIE
Drobci ocenia detské ihrisko s trampolínou, pestrofarebným nafukovacím hradom, trampolínou, šľapacími autíčkami.  Celá rodina môže súťažiť v kuželkách, ukázať tímového ducha pri kráčaní na maxilyži a každý predviesť obratnosť na chodúľoch.
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:

Adrenalín centrumAdventure golf Adrenalín centrum - lukostreľba

KONTAKT
Adrenalin centrum, Areál vodného slalomu O. Cibáka, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 948 906 506 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Otváracie hodiny: jún: víkendy 11.00 - 17.00; ostatné dni na objednávku; júl - august: denne: 10.00 - 18.00; september, október: na objednávku
Liptov Region Card Zľavy s Liptov region card!CYKLOCHODNÍK

Zober si bicykel, kolobežku alebo kolieskové korčule a otestuj cyklochodník vedúci v dĺžke 5,7 km po brehu rieky Váh a výsledkom bude tvoj dobrý pocit a radosť z pohybu.

Na viacerých miestach pozdĺž chodníka sa nachádzajú aj lavičky či detské ihriská, je to skrátka ideálne miesto pre ničím nerušenú letnú zábavu na čerstvom vzduchu.Cyklochodník vedie od mestskej časti Ondrašová, okolo Palúdžanského mosta po most v Okoličnom. Po trase sa nachádzajú 3 cykloprístrešky a v prípade núdze nájdete pri Hoteli Lodenica servisné miesto, kde máte bezplatný prístup k pumpe i základnému náradiu. 
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Cyklochodník po brehu rieky Váh s cykloprístreškomCyklochodník po brehu rieky VáhCyklochodník po brehu rieky Váh
KONTAKT
Cyklochodník Liptovský Mikuláš, južný okraj mesta - popri rieke Váh
http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png

VÝPRAVA LESOPARKOM HÁJ-NICOVÔ

Výlet za zaujímavosťami prírody, vojenskou históriou, športom aj skvelým kruhovým výhľadom.

Náučný chodník Príroda a krajina okolo nás začína hneď za železničným priecestím. Povedie ťa cez les a počas tejto prechádzky sa dozvieš mnoho o ochrane a prírode lokality Háj-Nicovô. O živočíchoch a rastlinách, dokonca aj o tom, že pred 45 miliónmi rokov bolo toto územie zaplavené morom. Dôkazom sú aj skameneliny, ktoré sa tu našli. Prezrieť si ich môžeš v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v historickom centre Liptovského Mikuláša. Náučný chodník ťa dovedie k detskému ihrisku a odtiaľto je to už len kúsok Pietnemu areálu s pamätníkom a najväčším vojnovým cintorínom československých vojakov v bývalom Československu. Je vybudovaný na miestach, kde boli druhé najťažšie boje na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Pozri si vojská aj zbrane, aj to ako vyzeral vojnou zničený Mikuláš na informačných tabuliach. Z vrcholu Hája budeš mať skvelý výhľad. Uvidíš Kriváň, mohutné Západné Tatry aj Chočské vrchy. Na juhu nekonečnú vodnú nádrž Liptovská Mara, mesto Liptovský Mikuláš a za ním Nízke Tatry. A to nie je všetko! V lesoparku môžeš športovať ako olympionik na bežeckých Kyslíkových tratiach pomenovaných podľa mikulášskych olympionikoch – Michalovi Martikánovi a Petre Vlhovej.
Navštíviť lesopark sa rozhodne oplatí! Informácie o ňom nájdeš na informačných tabuliach v lesoparku a na web stránke mesta, kde dokonca nájdeš aj audiosprievodcov lesoparkom. Stačí si ich pustiť a počúvať! 
Cesta z historického centra na vrchol Hája meria necelé 4 kilometre. Dáš to pešo, na bicykli alebo zvíťazí lenivosť a pôjdeš autom? 
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Háj-Nicovô cykloprístrešokHáj-Nicovô detské ihrisko Výhľad z Hája-Nicovô
KONTAKT
Cesta generála P. Kunu, Liptovský Mikuláš, (severný okraj mesta)
Dostupný: pešo - od železničného priecestia náučným chodníkom Príroda a krajina okolo nás alebo Cestou generála P. Kunu; autom, bicyklom - Cesta generála P. Kunu (na vrchole Hája sa nachádza parkovisko, cykloprístrešok)
http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png


MORE ATRAKCIÍ V TATRÁCH

Čo skôr? Kúpať sa alebo sa spúšťať na toboganoch a šmýkačkách? Preskúmať Ostrov pirátov z Karibiku či stroskotanú plachetnicu? Pozorovať morské sasanky a rybičky, alebo radšej surfovať na havajských vlnách? Vyskúšaj všetko! 

 V Tatralandii nemá nuda žiadnu šancu! Kam sa otočíš, všade samá voda - termálna, morská aj číra. A v nej super zábava! Pozri, najmenší šantia v Bazéne pirátov a spúšťajú sa šmýkačkami do vodnej priekopy. Ty v Tropical Paradise mrkni na vrak stroskotanej lode, potom skoč do šnorchlovacieho bazéna, ponor sa a sleduj život v mori! Krásne sfarbené morské rybičky, sasanky, mušle aj koraly. Alebo hľadaj poklad pirátov. Chvíľu oddychuj pod palmami a zbieraj sily na ďalšie dobrodružstvo - parádne jazdy toboganmi a šmýkačkami. Stačí mať 120 cm a môžeš sa spúšťať vo väčšine z nich. Alebo radšej pôjdeš surfovať na morských vlnách? Tie môžu otestovať všetci už od 4 rokov. V Tatralandii si užiješ aj „suchozemskú“ zábavu, zahraj si volejbal, futbal, stolný tenis, veselý obrí šach či ruské kuželky.
Ak chceš urobiť niečo pre svoje zdravie, povedz rodičom, že Keltský saunový svet je otvorený pre deti od 6 rokov každý deň. 
P.S. Pre úplne malých drobcov a ich maminky je vytvorená Baby Silent Zóna- priestor na hygienu, prípravu stravy a odpočinok počas dňa plného zábavy. 
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Aquapark TatralandiaAquapark Tatralandia - detský bazénAquapark Tatralandia
KONTAKT
Aquapark Tatralandia, Ráztocká 21, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 915 834 644
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Otváracia doba
Cenník  

Liptov Region Card Zľavy s Liptov region card! (Surf Waves)


RÝCHLEJŠÍ AKO VIETOR

Zaži pocit parašutistu a lietaj vo veternom tuneli, kde vzduch uháňa rýchlosťou hurikánu!

Kým sa položíš na prúd vzduchu a začneš lietať v jedinom veternom slovenskom tuneli, pozorne počúvaj svojho inštruktora. Pomôže ti s výstrojom, vysvetlí základnú pozíciu lietania. Dohodnete si signály, ktorými sa budete dorozumievať v tuneli. Tam je poriadny hluk, veď rýchlosť vetra dosahuje až 270 km/h. Keď je všetko jasné, môžeš slobodne lietať!  Ak ti to ide dobre, inštruktor s tebou vyskúša aj otočky, stúpanie i klesanie. Tvoj let je zaznamenaný na video, tak sa môžeš svojim kúskom kedykoľvek pochváliť. Lietanie vo veternom tuneli je určené deťom nad 5 rokov.  
- trvanie aktivity 1 hodina
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Hurricane FactoryHurricane FactoryHurricane Factory
KONTAKT
HURRICANE FACTORY TATRALANDIA, Brezovec 1090, Liptovský Mikuláš 
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Otváracie hodiny: denne 9.00 - 20.00


ŽIVOT ZVIERAT ZBLÍZKA

Vojdi do výbehov a voliér, zaži kontakt s papagájmi, pelikánmi, veveričkami či kengurami. Zisti mená levov či medveďov. S kým si urobíš selfie?

 V ZOOKONTAKT môžeš zvieratá nielen pozorovať, ale aj vojsť do ich príbytkov, dotknúť sa ich hebkej srsti, nakŕmiť ich. Návštevníkov sprevádzajú ošetrovatelia - zanietení mladí ľudia, ktorí vedia o zvieratách neskutočne veľa. Stačí ich len chvíľu počúvať, dávať správne otázky a dozvieš sa mnoho zaujímavostí. Nielen o živote domácich, ale aj o divých slovenských a exotických zvieratách. V ZOOKONTAKT stretneš viac ako 120 druhov zvierat, medzi nimi medveďov, levy, kengury, veveričky, lamy, ťavy, papagáje, pelikány... Sú zvyknuté na ľudskú spoločnosť, sú pokojné a často hravé, neraz doslova pózujú pri fotografovaní. 
- trvanie aktivity podľa individuálneho záujmu
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:

ZOOKONTAKTZOOKONTAKTZOOKONTAKT
KONTAKT
ZOOKONTAKT, Ráztocká, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 919 220 760
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 

AKO V AKČNOM FILME

Staň sa profesionálnym vykrádačom trezorov, ustoj laserovú prestrelku v labyrinte alebo predveď  tanečný štýl v hre Playdance.

Dohodni si taktiku s každým členom rodiny a pusti sa do hier, kde majú hlavné slovo lasery, čas a šikovnosť. 
LASER MAZE
Dve minúty, šesť metrov dlhá laserom pretkaná chodba a na jej konci trezor, ktorý treba vykradnúť. Lez k  nemu opatrne cez laserové lúče, lebo každé ich prerušenie znamená poplach. Ak sa rozozvučí päťkrát, tvoja misia končí neúspechom. Hra je vhodná pre deti od 4 rokov.
LASER TAG
Na sebe máš hrubú vestu so senzormi a presne 12 minút. Obozretne sa pohybuj v labyrinte, snaž sa laserom zasiahnuť svojho súpera. Čím viac zásahov, tým viac bodov. Čím viac hráčov, tým viac zábavy. Zober otca, mamu, sestru, brata, babku, dedka - skrátka, môže vás byť až dvanásť. Po napätí dobre padnú chvíle pokoja v oddychovej zóne. Vyber si niečo z baru a skráť si čas tradičnými stolovými hrami, alebo stolným futbalom (kalčetom). Hra je vhodná pre deti od 6 rokov.
ESCAPE ROOM
Staň sa stredoškolákom, ktorého úlohou je dostať sa von z učiteľského kabinetu. Ak sa odtiaľ dostaneš pomocou svojho dôvtipu do jednej hodiny, učiteľ prehodnotí svoje rozhodnutie o tvojich známkach. Počas hľadania riešenia nájdete viacero návodov a pomôcok, ktoré vám pomôžu dostať sa von aj bez pomoci zvonku. Jediné čo potrebuješ k nájdeniu správneho riešenia je tvoj mozog na rozmýšľanie.
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
LiptovlasersLiptovlasersLiptovlasers
KONTAKT
LIPTOVLASERS, Revolučná 650, Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 948 108 755
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png 
Otváracie hodiny: Ut - Pia:13.00 - 20.00, So:13.00 - 21.00, Ne:13.00 - 19.00
Liptov Region Card Zľavy s Liptov region card!

FAREBNÁ KRAJINA ILÚZIE

V galérii ILUSIA má hlavné slovo optický klam, zrkadlá a dôvtipné 3D maľby, ktoré sa budú snažiť prekabátiť tvoj zrak. Zober so sebou rodinu či priateľov, zaži kopec zábavy a trikov, urob si skvelé foto! 
 
Správne sa postav a staneš sa súčasťou zaujímavých obrazov. Budeš sa vznášať v priestore, dotkneš sa slona, ostaneš uväznený pod vodnou hladinou, malí budú veľkí,... Na vlastné oči sa presvedč, čo dokáže hra farieb, trikov a zrkadiel. Namier fotoaparát a zachyť všetky zábavné momenty. Tvoje fotky budú určite nezabudnuteľné.  
- trvanie aktivity: 45 – 60 minút
- deti v sprievode dospelého
- nezabudni si priniesť mobil alebo fotoaparát
- v galérii ILUSIA sa budeš musieť vyzuť, lebo pohyb po priestore je možný len v ponožkách
 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
Galéria IlusiaGaléria IlusiaGaléria Ilusia
KONTAKT
Galéria ILUSIA, Hollého 1, Liptovský Mikuláš
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/bezbarierovy_pristup.png
zabezpečenie bezbariérového prístupu na požiadanie vopred
Otváracie hodiny: Po-Ne: 10.00-19.00 
Vstupné: dospelí: 8 €, deti 3 – 12 rokov, ZŤP, dôchodcovia: 6 €, deti do 3 rokov bezplatne
Liptov Region Card Zľavy s Liptov region card!


OTESTUJ SI MOZGOVÉ ZÁVITY

ÚNIKOVÉ MIESTNOSTI:  PRÍPAD SHERLOCKA HOLMESA * ÚTEK Z VÄZENIA * ZÁHADA STRATENEJ PONORKY
Ktorú záhadu vyriešiš? Zamotaný prípad Sherlocka Holmesa? Alebo sa necháš zatknúť a z trezoru na policajnej stanici zoberieš veľký obnos peňazí a pokúsiš sa odtiaľ zmiznúť?  Či radšej dovedieš na základňu vojenskú ponorku? Nebude to však jednoduché, veď pri skrate elektroniky prestal fungovať jej navigačný systém. 
Každá záhada poriadne preverí tvoje mozgové závity. A navyše ju musíš vyriešiť presne za 60 minút!
- hry pre 2 až 5 ľudí.
- vek < 10 rokov
- trvanie aktivity 1 hodina
 
VIRTUÁLNA REALITA
Že nie je možné neohrozene plávať medzi žralokmi? Je – vo virtuálnom svete! A nielen to.  Aj pretekať v poriadne rýchlom športovom aute, jazdiť na horskej dráhe i pokoriť Mont Blanc. 
DOPLNKOVÉ SLUŽBY PRE DETI:
ParadoxParadox - virtuálna realitaParadox
KONTAKT
Paradox, Ondrašovská 10, Liptovský Mikuláš
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/mapa.png
Otváracie hodiny: otvorené po rezervácii na telefónnom čísle vyššie