• New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • New Zealand vs Fiji
 • New Zealand v Fiji
 • New Zealand Fiji
 • Ako stráviť deň v meste | Liptovský Mikuláš | Mesto pre všetkých
  Liptovský Mikuáš
    Úvod   /   Návštevník   /   2022   /   Ako stráviť deň v meste

  Ako stráviť deň v meste

  Keď prídete na Liptov, určite sa zastavte v meste Liptovský Mikuláš. Ak ste doteraz jeho návštevu odkladali, tak tu je hneď niekoľko skutočne dobrých dôvodov, prečo sem zavítať. Ak ste tu už aj boli, isto nájdete doposiaľ nepoznané miesto alebo zaujímavú aktivitu!
   

  Zažiť prírodu inak. 

  No len povedzte, či ste už niekedy boli v medveďom brlohu? A kedy ste sa plazili jaskyňou? Počuli ste spievať minerály? A viete, ktorý chrobák je najväčší na Slovensku? Ani nebudete tušiť, koľko informácii o prírode sa na vás nalepí v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva, ktoré patrí k absolútnej špičke na Slovensku. Navyše má múzeum aj svoju rozhľadňu, z ktorej sa vám naskytne pôsobivý pohľad na historické centrum aj okolité pohoria.
   
  V expozícii Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva V expozícii Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - jaskyniarstvo


  Vstúpiť do trick-artu a hry optických ilúzií a zrkadiel.

  Nič nie je tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. V Galérii Ilusia prestanete veriť vlastným očiam! Jednoducho to musíte zažiť a zdokumentovať na fotografiách.

   Galéria Ilusia Galéria Ilusia Galéria Ilusia


  Dotknúť sa zvierat.

  Uvidíte zvieratá žijúce na Slovensku, ale aj cudzokrajné levy, tigre, kengury či papagáje. K niektorým zvieratám sa dá vstúpiť do výbehov a voliér, o ďalších vám šikovní sprievodcovia povedia pútavý výklad. Pri putovaní za zaujímavými zvieratami v ZOOKONTAKT sa môžete zastaviť pri miniatúrach svetoznámych stavieb, napríklad aj pri šikmej veži v Pise či Big Bene.

  Zookontakt tiger Zookontakt  Zookontakt zajačiky
   

  Dopriať si oddych aj zábavu na jednom mieste.

  Len na skok od ruchu mesta si môžete dopriať oddych a zábavu v rezorte pod horami. Demänová rezort ponúka jedinečné ubytovanie pre rodiny, páry a väčšie skupiny.Počas zimných mesiacov je v prevádzke  SKI centrum priamo v areáli a v lete detský aquapark Aqua FUN. Súčasťou je ihrisko plné atrakcií FUN center, free Kids Zone, reštaurácia, fitness a wellness. 

    Demänová rezort - terasa Demänová rezort - ihrisko Demänová rezort - kúpanie


  Vidieť tvorbu umelca, ktorý bol maliarom, učiteľom i presvedčeným komunistom. 

  Ladislav Čemický sa narodil v roku 1900 v dnes už neexistujúcej osade Čemice zaplavenej vodnou nádržou Liptovská Mara. Hoci pochádzal zo starobylého šľachtického rodu Czemiczkých, otvorene sa hlásil k náuke marxizmu a leninizmu a angažoval sa vo výtvarnom a politickom živote. Prierez jeho celoživotnou tvorbou si môžete prehliadnuť na monografickej výstave v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa. Ďalšie výstavy a podujatia nájdete v kalendári podujatí.
   
   Výstava Ladislav Čemický (1909 - 2000). Maliar, učiteľ, funkcionár. Dielo Ladislava Čemického Výstava Ladislav Čemický (1909 - 2000). Maliar, učiteľ, funkcionár.


  Vypočuť si nesmrteľný príbeh najslávnejšieho zbojníka. 

  „Protož pro takové zlé účinky a prikázaním prestúpení má být na hák na levém boku prehnaný a tak na príklad jinších takových zločincov má být zavesený.“  Takýto rozsudok si v roku 1713 vypočul slávny zbojnícky kapitán Juro Jánošík v Liptovskom Mikuláši. Myslíte, že o Jánošíkovi bolo povedané všetko? Tušíte ale prečo bol popravený práve v našom meste?  Za aké zločiny? A kde presne? Prečo pre neho vybrali taký krutý trest? A aký život vlastne žil? Máte ďalšie otázky? Na všetky vám odpovedia v Jánošíkovej mučiarni a súdnej sieni v mestskom Múzeu Janka Kráľa
   
  V Jánošíkovej mučiarni V Jánošíkovej súdnej sieni Mestské Múzeum Janka Kráľa


  Prechádzať sa historickým centrom, ktoré je pamiatkovou zónou.

  Prechádzky majú svoj pôvab nielen za bieleho dňa, kedy ich môžete spojiť s návštevou múzeí a galérií, ale aj tie večer, keď sú v osvetlené historické dominanty. Na svojich potulkách nezabudnite zistiť, ako chutí Liptovský Mikuláš. Ochutnať môžete tradičnú kuchyňu Liptova, medzinárodné špeciality, skvelé domáce koláčiky aj čerstvú praženú kávu.  
     
   Fontána Metamorfózy Reštaurácia Taverna- droby  Pohľad na historické centrum
   
  Ak sa vám žiada vyčistiť si hlavu, tak pobyt v tichu prírody a na čerstvom vzduchu môže byť tou najsprávnejšou voľbou. 


  Športovať po brehu rieky Váh.

  V nádhernom prostredí na brehu najdlhšej slovenskej rieky Váh sa môžete nerušene venovať cyklistike, in-line korčuľovaniu či jazde na kolobežkách. Po trase sa nachádzajú 3 cykloprístrešky, viaceré lavičky a v tesnej blízkosti cyklochodníka aj detské a workoutové ihriská.
   

   Cyklochodník Cyklochodník Cyklochodník


  Nadýchať sa v tatranskej prírode s neprekonateľnými výhľadmi.

  Vyšliapať na vrchol Hája sa rozhodne oplatí, veď je považovaný za jeden z najkrajších kruhových vyhliadkových bodov Liptova. Fascinujúca panoráma blízkych Tatier, hladina vodnej nádrže Liptovská Mara aj mesto Liptovský Mikuláš bude pred vami ako na dlani. Zároveň sa tu nachádza Pietny areál 2. svetovej vojny. Na vrchol Hája môžete vyjsť po náučnom chodníku Príroda a krajina okolo nás alebo asfaltovou cestou generála P. Kunu, ktorá je prístupná aj pre autá.

  Výhľad na mesto Na vrchole Hája pamätník  Háj-Nicovô - vyhľad na Západné Tatry
   

  Relaxovať v tropickom raji na Liptove.

  Nasadnite na vlnu vodnej zábavy v bazénoch a toboganoch, v novej detskej zóne Karibik Kid´s Island alebo v Tropical Paradise s pirátskou plachetnicou a palmami v Tatralandii. Atmosféru prímorského raja vám môže spestriť aj surfovanie na simulátore morských vĺn. A tým zábava zďaleka nekončí. Keď si jej užijete do sýtosti, môžete ju vystriedať relaxom v Keltskom saunovom svete a  Wellness Centre.
   
  Tatralandia celoročné bazény Tatralandia - Keltský saunový svet Tatralandia- vonkajšie bazény -zima


  Radi by ste sa dozvedeli o Liptovskom Mikuláši viac?

  Kontaktujte alebo navštívte turistické INFORMAČNÉ CENTRUM, kde získate aj bezplatnú turistickú mapu mesta a ďalšie letáky. Vybrať si môžete zo širokej ponuky turistického sortimentu a suvenírov. 
   
  http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/facebook1.png http://www.mikulas.sk/filesII/informacne_centrum/ikony/instagram.png