Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

JáN CHUDíK - FAREBNé TATRY

14 August 2020
21 September 2020

JáN CHUDíK - FAREBNé TATRY

Sl.múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva     Výstava (Kultúrne podujatia)

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Školská 4, Liptovský Mikuláš     Po., Str., Štv., Pia.: 09.00-18.00 (posl. vstup 17.00); Ut.: 09.00-12.00 (posl. vstup 11.00); So., Ne.: 11.00-18.00 (posl. vstup 17.00)


Výstava obrazov Jána Chudíka.

Jeho obrazy majú náladu, vytvárajú atmosféru, vedia rozveseliť, rozjasniť pohľad, ale aj prinútiť k zamysleniu, ohúriť monumentálnosťou i drsnosťou scény. Možno je to tým, že ťahy jeho štetca sú vedené veľkou láskou k prírode ...
Ján Chudík sa narodil v roku 1944 vo Vysokých Tatrách, v Hornom Smokovci, teda je rodom ozajstný Tatranec. Aj keď tu prežil iba ranné detstvo, láska k Tatrám v ňom zostala natrvalo – často sem chodil ako turista, poľovník ale aj ako nosič pri výskume lavín. Maliarske začiatky umelca boli jednoduché – rád kreslil a keďže v časoch jeho mladosti ešte nefungovali žiadne maliarske školenia, musel sa naučiť všetkému sám. Pozorovaním, čítaním o maliaroch, skúšaním rôznych techník a najmä „čítaním“ obrazov – analýzou ich kompozície, farebného spektra, zvolenej harmónie farieb a rukopisu. Postupoval od kresieb ceruzkou, hrudkou, cez vodové a temperové farby, až po suché pastely a oleje. A osvojil si tiež pár grafických techník. V súčasnosti sú jeho obrazy u súkromných vlastníkov na Slovensku, v Čechách, v Rakúsku, Rusku, Británii, Nemecku a USA.
Vernisáž výstavy bude dňa 13. augusta o 14.30 hod. v prietoroch múzea.
Tešíme sa na Vašuu návštevu. 


Ďaľšie informácie: http://www.smopaj.sk

Vstupné: Dospelí: 1€ Deti: od 4 rokov 1€

Naspäť na podujatia