Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

PREHLIADKA MESTA SO SPRIEVODCOM - PRÍBEH MESTA

03 August 2020

PREHLIADKA MESTA SO SPRIEVODCOM - PRÍBEH MESTA

Informačné centrum mesta     Mikulášske leto (Kultúrne podujatia)

pred INFORMAČNÝM CENTROM mesta     10:00


Jedna hodina a dozviete sa o top turistickej ponuke, zaujímavostiach súčasnosti aj míľnikoch dejín Liptovského Mikuláša v jeho historickom centre.

Prehliadková trasa za najväčšími turistickými atraktivitami, s mnohými zaujímavosťami z histórie, súčasnosti a života význačných osobností. Spojená s fotografovaním pôsobivých dominánt aj  pozoruhodných detailov historického centra.

DOZVIETE SA:
Liptovský Mikuláš mal svojich rytierov aj princeznú. A nie hocijakú, ale anglickú. Ako sa sem dostala? A čo má s mestom spoločné Picasso či Einstein? Pred kým kedysi chránilo opevnenie Kostol sv. Mikuláša? Akého vierovyznania boli obyvatelia mesta? A čím sú výnimočné ich chrámy? Prečo do Mikuláša prichádzali najväčšie osobnosti štúrovskej generácie? Ktoré udalosti sa zapísali do dejín Slovenska? A napokon, kde v meste sa dá zaliezť do medvedieho brloha?
  
ZAŽIJETE:
Hodinu príjemného poznania v pokojnej atmosfére uličiek historického centra, ktoré je pamiatkovou zónou. Vypočujete si pútavý príbeh mesta a jeho slávnych osobností na 11 zastaveniach medzi architektonickými a historickými pamiatkami, niekdajšími meštianskymi domami a modernými prvkami, ktoré dotvárajú jedinečnosť  tohto priestoru. Zároveň budete mať dostatok času na fotografovanie.     
 
ZÍSKATE VIAC:
Odnesiete si spomienky v podobe skvelých fotografií, ktoré si môžete urobiť počas prehliadky. Majestátne dominanty určite neprehliadnete. Turistický sprievodca vás však upozorní na detaily, ktoré by mohli uniknúť vašej pozornosti. Nezabudnite sa pochváliť fotografiami na sociálnych sieťach. 


Ďaľšie informácie: https://www.mikulas.sk/navstevnik/sprievodcovske-sluzby/

Vstupné: Dospelí: 2€ Deti: do 6 rokov bezplatne, do 15 rokov 1,50€

Naspäť na podujatia