Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

LETNÉ KINO JÚL 2020

01 Júl 2020
31 Júl 2020

LETNÉ KINO JÚL 2020

Mesto Liptovský Mikuláš     Mikulášske leto (Kultúrne podujatia)

záhrada Múzea Janka Kráľa     každú stredu o 21:30 hod


Pozvánka na filmové stredy v záhrade Múzea Janka Kráľa.

LETNÉ KINO JÚL 2020
8. 7. 2020 BlacKkKlansman

Životopisný/krimi/dráma, USA, 2018, 135min
Réžia: Spike Lee
Hrajú: John David Washington, Adam Driver, Topher Grace, Ryan Eggold

Na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva. V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície. Ron Stallworth bol prvým Afroameričan v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby zmien nebolo priveľa, prevelili Rona do archívu, kde mal čo najmenej prekážať. Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické mítingy „čiernych bratov“. Pretože sa mu nechcelo donášať na svojich blížnych, zdvihol telefón, vytočil číslo Davida Dukea, miestneho predáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivým spôsobom sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy a David Duke mu na to skočil, a po pár telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu. Keď bolo treba nasadiť do akcie zapáleného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, ujal sa tejto role Ronov kolega Flip, ktorý s nadšením dochádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie.

15. 7. 2020 Nech je svetlo 
Dráma, Slovensko/ Česko, 2019, 93min
Réžia: Marko Škop
Hrajú: Milan Ondrík, Zuzana Konečná, František Beleš, Daniel Fischer

Milan má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

22. 7. 2020 Rocketman
Životopisný/dráma/muzikál, Veľká Británia/Kanada/USA, 2019, 121 min
Réžia: Dexter Fletcher
Hrajú: Taron Egerton, Richard Madden, Bryce Dallas Howard, Jamie Bell

Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog. Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate.


Naspäť na podujatia