Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

KALIGRAFIA = KRASOPIS

11 Marec 2020
15 September 2020

KALIGRAFIA = KRASOPIS

Liptovská galéria P.M.Bohúňa     Výstava (Kultúrne podujatia)

Galéria Kolomana Sokola     10:00-17:00


Interaktívna výstava pre deti o umení krásneho písania.

Pozývame Vás na interaktívnu výstavu Kaligrafia = krasopis, ktorú sme pripravili s Medzinárodným domom umenia pre deti - Bibianou. Písmo predstavuje tak, ako vznikalo počas stáročí v rôznych častiach sveta. Názov kaligrafia je odvodený z gréckych slov kalfos = krásagrafos = písanie. Je teda o umení krásneho písania, teda o krasopise.

Výstava je rozdelená do štyroch miestností. Prvou je miestnosť s informáciami o písme, jeho histórii a podobách, v ďalšej miestnosti sa návštevníci ocitnú v „krajine pisárov“ - navštívia stredoveký kláštor, kde mnísi prepisovali texty, púštny stan arabského šejka i pagodu čínskeho pisára. V tretej miestnosti deti objavia čarovný svet Maľovanej abecedy od Jána Smreka, ktorý nanovo stvárnila ilustrátorka Alena Wagnerová. A v poslednej miestnosti za písmenkovým tunelom čaká návštevníkov svetelné prekvapenie, kde môžu z tieňohry prečítať známe verše. Výstava je určená najmä deťom v predškolskom veku a žiakom základných škôl, ale určite si nájde aj mladších ale i starších priaznivcov.

Výstava prebieha na prízemí Galérie Kolomana Sokola, od utorka do soboty od 10:00 do 17:00 hod.Ďaľšie informácie: http://www.galerialm.sk

Vstupné: Dospelí: 2,50€ Deti: 1,25€

Naspäť na podujatia