Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

HLBOKOMORSKÉ ROZPRÁVKY

24 Január 2018
07 Apríl 2018

HLBOKOMORSKÉ ROZPRÁVKY

Liptovská galéria P.M.Bohúňa     Výstava (Kultúrne podujatia)

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa     10:00-17:00
Výstava Hlbokomorské rozprávky je organizovaná v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti BIBIANA.
Boli ste už niekedy na morskom dne? Nie však na hocijakom, ale na dne v útrobách Tichého oceánu, kde neprenikne ani odrobinka slnečného lúča, nehovoriac vôbec o potápačoch či ponorkách. V týchto tajuplných tmavých a chladných hlbinách prekvitá život hlbokomorských živočíchov -  ryby Biby, hada Rada, morských čertov, uhoriek a ďalších neobyčajných obyvateľov. Ich dobrodružstvá, ale aj skutočný život môžete spoznať prostredníctvom živej výstavy Hlbokomorské rozprávky. 
Výstava Hlbokomorské rozprávky vznikla na základe knižnej predlohy s rovnomenným názvom z pera spisovateľky Moniky Kompaníkovej, s ilustráciami Veroniky Klímovej a grafickým dizajnom Martiny Rozinajovej.
Hlbokomorský svet rozprávky zaplaví priestory Malej výstavnej siene ilustráciami, objektmi, inštaláciami a tvorivými zónami, ktoré oživia stretnutia návštevníkov s hrdinami príbehu knihy a ich dobrodružstvami a zároveň vytvoria miesto na fantázie obrovských podmorských rozmerov. Nielen početná návštevnosť výstavy v Bibiane, ale aj veľké množstvo ocenení podčiarkujú výnimočnosť tejto knihy na slovenskom knižnom trhu.  Z mnohých úspechov sú to: Cena slovenskej sekcie IBBY/Bibiany za Najkrajšiu detskú knihu jari 2013, Cena slovenskej sekcie IBBY/Bibiany za Najlepšiu detskú knihu jari 2013, Cena slovenskej sekcie IBBY/Bibiany za Najkrajšie knihy Slovenska 2013, Cena Ministerstva kultúry SR autorovi za vynikajúce ilustrácie v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2013, Cenu odbornej poroty BIB 2015 za mimoriadny vydavateľský počin za vydanie Hlbokomorských rozprávok a Cena primátora mesta Bratislavy ilustrátorke Hlbokomorských rozprávok Veronike Klímovej. Výstava je určená hlavne pre deti, ale aj pre všetkých, ktorí sa neboja snívať.


Vstupné: Dospelí: 2€ Deti: 1€

Naspäť na podujatia