Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

Päť NOCí U FREDDYHO

16 November 2023
22 November 2023

Päť NOCí U FREDDYHO

multikino Golden Apple Cinema     Kino (Kultúrne podujatia)

20:30 (vo štvrtok aj 17:00 a v piatok aj 17:45)     PRIDAŤ DO KALENDÁRA


horor USA - 2023 - 109 minút - CIN ⑮ nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov Titulky/dabing: slovenské titulky

Dokázali by ste prežiť päť nocí ako nočný strážnik v zatvorenej prevádzke bývalej pizzerie, v ktorej naviac straší ?  Legendárna online hrôzostrašná hororová hra (Five nights at Freddy's) sa mení na mrazivú filmovú udalosť a  sľubuje viac než len zopár strašidelných scén.
 Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel.
 
Scott Cawthon, tvorca úspešných videohier, vytvoril v roku 2014 herný fenomén založený na veľmi jednoduchej premise, keď zdanlivo roztomilé bábky premenil na príšery, ktoré išli hráčom po krku. Hra Päť nocí Freddyho a jej pokračovania sa stali obrovským fenoménom, čo si pochopiteľne všimli aj filmári.


Ďaľšie informácie: http://www.cinemart.sk/filmy/pat-noci-u-freddyho/

Vstupné: Dospelí: 7,80€

Odkaz na vstupenky: https://gacinema.sk/?go=detail_filmu&text=P%E4%9D+noc%ED+u+Freddyho&id=2106

Naspäť na podujatia