Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

JAZZ V MESTE: SISA FEHéR & VLADKO MIKLáš / BARDO

29 Jún 2019

JAZZ V MESTE: SISA FEHéR & VLADKO MIKLáš / BARDO

Mikulášsky jazzový festival     Koncert (Kultúrne podujatia)

Route 66     19:30


Príďte zažiť najnovší projekt vynikajúcej speváčky, textárky a skladateľky Sisy Fehér.

Bardo je projekt a album vynikajúcej slovenskej speváčky, textárky a skladateľky Sisy Feherovej a Vladka Mikláša, slovenského gitaristu, multiinštrumentalistu a skladateľa, oboch sídliacich v Prahe.

Skutočný výraz "bardo" pochádza z Tibetskej knihy mŕtvych a predstavuje akýsi prechodný stav medzi smrťou a znovuzrodením. Nahrávka zaujme poslucháča na ceste po básnických zvukových scenároch Sisy a Vlada, ktoré uvažujú o najrozličnejších emocionálnych stavoch s jednou riadiacou témou, ktorá spája celé album a to je príroda. Texty na albume boli pôvodne básne napísané Sisou najmä počas jej doby v slovenských horách, kde mohla meditovať o krásach a takmer nepochopiteľných aspektoch prírody a tiež našom mieste ako človeka v kontexte prírody. Výsledok je jemný a subtilný, ale aj veľmi naliehavý.
  • Sisa Fehér – lead vocal
  • Vladko Mikláš – vocal, guitar
  • Dan Hasalík – guitar, synths
  • Rasťo Uhrík – bass, double bass, synth
  • Petr Nohavica – drums
Sisa Fehérová je slovenská multižánrová speváčka, študovala hudbu v Prahe a Londýne, vystúpila na mnohých festivaloch a klubových scénach po celej Európe. So svojim jazzovým/alternatívnym kvintetom Feher Rocher vystúpila ako support pre umelcov ako Richard Bona, Esperanza Spalding, Kurt Elling, Avishai Cohen Trio a mnoho ďalších. Vladko Mikláš pôsobí ako kytarista spolu s Katarziou alebo Bert and Friends alebo skladá hudbu pre projekty moderného cirkusu Loosers Cirque Company alebo jazzovú fusion formáciu Tryptych.

„Bardo považujem za jeden z najoriginálnejších albumov, ktoré sme vydali. To akým spôsobom sa Sisine slovenské texty prelievajú do melódií, ako plynie Vladkov gitarový sprievod a celkový magický opar, ktorý sa nad tým vznáša ako hmla nad horami - to všetko spolu pôsobí ako čarostroj, zdvihne ťa, odnesie, zanechá na mieste s krásnym výhľadom, upokojí.“ Shina (Slnko records)

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Ďaľšie informácie: https://www.facebook.com/events/428574694369259/

Vstupné: Dospelí: 12€

Odkaz na vstupenky: http://bit.ly/sisafeher

Naspäť na podujatia