Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

VÍKEND OTVORENÝCH PARKOV A ZÁHRAD

25 Jún 2021
27 Jún 2021

VÍKEND OTVORENÝCH PARKOV A ZÁHRAD

Sl.múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva     Pre rodiny s deťmi (Kultúrne podujatia)

Záhrada - Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Školská 4, Liptovský Mikuláš     25.06.: 13:00-18:00; 26. a 27.06.: 10:00-18:00


Bohatý program v záhrade múzea - zábava i poučenie

V rámci programu podujatia bude pripravená lektorovaná prehliadka záhrady múzea vrátane informácií o histórii záhrady a budovy múzea, koncepcii tvorby záhrady, zásadách starostlivosti, ošetrovania a údržby porastov a tiež o technických prvkoch záhrady. Deti sa budú mať možnosť hravou formou zoznámiť s liečivými bylinami, spevavcami v našej záhrade i horninami Slovenska.   
Podstatným prvkom prezentácie záhrady sú ukážky vybraných biotopov európskeho významu, na ktorých ochranu slúžia územia európskeho významu ako súčasť sústavy NATURA 2000. Vybrané boli biotopy a druhy, ktoré možno trvalo prezentovať v špecifických ekologických podmienkach tohto stanovišťa a to aj s ohľadom na priestorové možnosti nášho areálu. Súčasťou areálu je aj geopark s ukážkami najvýznamnejších hornín Slovenska a terasová záhrada prezentujúca rôzne druhy horskej a vysokohorskej flóry.
Ponúkame možnosť parkovania, možnosť vstupu so psom, detské ihrisko, WC a bezbariérový prístup.
Tešíme sa na Vašu návštevu.
 

Ďaľšie informácie: http://www.smopaj.sk

Vstupné: Dospelí: 1€ Deti: do 4 rokov zadarmo€

Naspäť na podujatia