Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

EKOTOPFILM

23 September 2020

EKOTOPFILM

    Ostatné podujatia (Nezaradené podujatia)

Dom kultúry     08:00


Festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji.

16:00 Biely vlk - Arktický duch (SK Dabing)
Na krajnom severe Kanady leží ostrov Ellesmere, kde nehostinnú tundru bičuje arktický vietor a teploty klesajú až na 40 stupňou pod nulou. Kráľovstvo snehu a ľadu je domovinou vlka arktického, jedného z najhúževnatejších predátorov našej planéty. Avšak s príchodom jari sa putujúci lovci menia na oddaných rodičov, ktorí sa starajú o nových členov svorky. Vo filme sú jedinečné zábery z rodinného života vlkov. Ponúka epický, pravdivý, dramatický a dojemný príbeh oddanosti, spolupatričnosti a vernosti, ktorý odhaľuje víťazstvá a pády svorky snažiacej sa prežiť v jednej z posledných úžasných divočín našej Zeme.

17:00 Stačí málo (SK titulky)
Prečo sa potravinový a módny odpad stal naliehavým sociálnym a environmentálnym problémom? Čo môžeme urobiť, aby sme to zmenili?

18:00 Dilema mäsožravcov (SK titulky)
S rastúcim počtom obyvateľov a tlakom na zvyšovanie lacných potravín sme sa dostali k neúprosnej produktivite a priemyselnému poľnohospodárstvu. Krutosť voči chovaným zvieratám,závažné zdravotné problémy a škody na životnom prostredí sú nevyhnutnými dôsledkami. Máme nejaké alternatívy?

19:00 Svet bez hmyzu (SK dabing)
Najprv vymrie hmyz, potom vtáky a nakoniec ľudia. V strednej Európe sú oblasti kde je 70% hmyzu vyhynutého a klesá aj počet vtákov. V Číne sú miesta, kde hmyz nie je vôbec  opeľovanie robia ľudia ručne. Film sa zaoberá príčinami a ponúka riešenia.

19:40 Aktivistka (SK titulky)
Film je moderný príbeh Johanky z Arku, odhodlanej tínedžerky z fínskeho Laponska, ktorá sa pustila do boja proti jednej z najväčších banských spoločností sveta. Bojuje za budúcnosť svojej dediny a za jedinečnú mokraď chránenú prírodným programom Európskej únie.

Naspäť na podujatia