Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

ZRUŠENÉ - BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠ

05 November 2020
08 November 2020

ZRUŠENÉ - BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠ

Liptovské kultúrne stredisko     Divadlo (Kultúrne podujatia)

Dom kultúry    


46. roč. celoštátnej súťažnej prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých.

Divadelný festival so súťažnou konfrontačnou platformou, na ktorej sa bude prezentovať 12 až 16 neprofesionálnych divadelných súborov. Odborným garantom je NOC v Bratislave. Celoštátna súťažná prehliadka je vyvrcholením trojstupňového postupového systému súťaže. Celoštátnej prehliadky sa zúčastňujú divadelné súbory, ktoré postúpia v div. sezóne 2019/2020 z ôsmich krajských súťažných prehliadok v dvoch samostatných kategóriách.
Vzdelávací workshop pre členov divadelných súborov bude na tomto ročníku špeciálne zameraný na históriu prehliadky BM v kontexte Roka slovenského divadla a 190. výročia vzniku ochotníckeho divadla na Slovensku – lektor Mgr. art. Martin Timko sa v prednáške zameria na najúspešnejšie inscenácie prehliadky a na pohostinné predstavenia Slovenského národného divadla, ktoré boli v minulosti súčasťou prehliadky a jej vyvrcholením.

Liptovský Mikuláš si v tomto roku pripomína 190. výročie slovenského ochotníckeho divadla, ktoré bolo v meste založené v roku 1830 Gašparom Fejérpataky-Belopotockým. Slovenské národné divadlo zároveň oslavuje 100. výročie založenia. A tak je tento rok vyhlásený vládou Slovenskej republiky za Rok slovenského divadla 2020.


Ďaľšie informácie: http://www.lks.sk/

Vstupné: Bezplatné

Naspäť na podujatia