Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

VALHALA: RíšA BOHOV

07 December 2019
08 December 2019

VALHALA: RíšA BOHOV

multikino Golden Apple Cinema     Kino (Kultúrne podujatia)

Golden Apple Cinema     13:45


fantasy, dobrodružný Dánsko - 2019 - (12) - 105 minút - BON Titulky/dabing: český dabing

Osud sveta je v ich rukách
Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov.
Po pestrofarebnom spracovaní od Marvelu prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle.
Zaujímavý vzťah k českému a slovenskému prostrediu majú niektorí predstavitelia filmu. Filmový Thor Roland Møller hral v česko-slovenskej koprodukčnej snímke Sklenená izba a uvidíme ho aj v pripravovanom Janovi Žižkovi. Režisér Fenar Ahmad sa zase narodil v Československu, kde žil do svojich piatich rokov. Potom sa jeho rodiča pochádzajúci z Iraku rozhodli emigrovať ďalej do západnej Európy.


Ďaľšie informácie: http://www.youtube.com/watch?v=i8rV1Vxmip8&feature=emb_logo

Vstupné: Dospelí: 6,90€ Deti: 5,90€

Odkaz na vstupenky: https://gacinema.sk/?go=detail_filmu&text=Valhala%3A+R%ED%9Aa+bohov&id=1437

Naspäť na podujatia