Liptovský Mikuáš
  Úvod   /   Návštevník   /   KALENDÁR PODUJATÍ

SVETOVý ŠTRAJK ZA BUDúCNOSť KLíMY

15 Marec 2019

SVETOVý ŠTRAJK ZA BUDúCNOSť KLíMY

Kultúrne centrum Diera do sveta     Ostatné podujatia (Nezaradené podujatia)

Mestský úrad Liptovský Mikuláš     10:00 - 12:00


PRIDAJTE SA TENTO PIATOK ku študentským štrajkom, ktoré sa organizujú tiež v Košiciach, v Bratislave a v Žiline! V PIATOK ŠKOLA NEBUDE! Stretnime sa pred mestským úradom a pridajme sa ku globálnemu hnutiu!

Vyzývme všetkých študentov a študentky aby v piatok 15.3. nešli do školy, ale zapojili sa do svetového štrajku za budúcnosť klímy. Žiadame ich profesorov, profesorky, rodičov a všetkých, ktorým záleží na budúcnosti, aby podporili tento štrajk za zachovanie planéty a života.

Choďte ako kolektív pred mestský úrad, vyrobte si symboly, logá, odznaky, plagáty a protestujte. Aký je zmysel chodiť do školy, ak vlády a nadnárodné korporácie nekonajú v prospech vašej budúcnosti?

///

Piatkový štrak je súčasťou globálnych hnutí Piatky za budúcnosť (#Fridaysforfuture). Tie žiadajú, aby vlády a nadnárodné korporácie začali konať proti hroziacej klimatickeja ekologickej katastrofe a začali ju vnímať a riešiť ako krízu.

Spolu s vami sa na podobnú akciu chystajú desaťtisíce študentov a študentiek vo vyše 80 krajinách počas takmer 1000 plánovaných akcií (https://www.fridaysforfuture.org/events/list). #fridaysforfuture #FFF #climatestrike


Ďaľšie informácie: https://www.facebook.com/events/668269620260038/?active_tab=about

Naspäť na podujatia